„Hotel Artemis”: Jodie Foster i Jeff Goldblum gwiazdami filmu o elitarnym szpitalu dla kryminalistów

Natalia Hluzow
17.04.2018 16:50
Jodie Foster|undefined Fot. kadr ze zwiastuna filmu "Hotel Artemis"

W sieci pojawił się zwiastun „Hotelu Artemis” – przedziwnej, niezależnej produkcji z udziałem plejady gwiazd kina.

„Hotel Artemis” jest debiutem reżyserskim Drew Pearce’a – scenarzysty filmów „Iron Man 3” oraz „Mission Impossible 5”. Jego film osadzony jest w 2028 roku w Los Angeles i opowiada o specjalnym, elitarnym szpitalu dla kryminalistów prowadzonym przez Pielęgniarkę, w którą wciela się wyjątkowo „dojrzale” wyglądająca Jodie Foster.

„Hotel Artemis” – oficjalny zwiastun filmu

Pierwszy trailer filmu o pielęgniarce prowadzącej szpital, w którym leczyć mogą się tylko wtajemniczeni złodzieje, zamachowcy, gangsterzy i sprawcy napadów z bronią w ręku, zaskakuje iście gwiazdorską obsadą. W krótkim zwiastunie tej przedziwnej produkcji pojawiają się m.in. Jeff Goldblum, Dave Bautista, Sofia Boutella, Sterling K. Brown, Charlie Day, Zachary Quinto, Jenny Slate oraz wspomniana już Jodie Foster. Aktorzy wcielają się w postaci o przezwiskach takich jak Waikiki, Honolulu, Acapulco czy Niagara, które szukają schronienia w prowadzonej twardą ręką Pielęgniarki placówce.

Choć szpital odwiedzają tylko i wyłącznie przestępcy, panują w nim pewne żelazne zasady, które opierają się przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu. Pacjenci nie mogą m.in. obrażać personelu, używać broni na terenie placówki oraz mordować innych pacjentów. Harmonia tego wyjątkowego miejsca zostaje jednak zaburzona, kiedy jeden z gości szpitala ma nieczyste zamiary wobec innych...

„Hotel Artemis” nie przypomina zbytnio hollywoodzkiej produkcji, na jaką wskazywać mógłby udział wymienionych wyżej gwiazd. Z drugiej strony mieszanka zaangażowanych do filmu aktorów, pomieszanych gatunków i nietypowej tematyki może okazać się nieoczywistym przepisem na sukces.

Czy filmowi uda się zaskoczyć i rozbawić widzów? Czy okaże się pomysłowym niewypałem na miarę „7 psychopatów”? Przekonamy się już niebawem. „Hotel Artemis” ma zadebiutować w kinach 8 czerwca 2018 roku. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.