Hugo Weaving miał pierwotnie zagrać w nowym "Matriksie". Co poszło nie tak?

29.12.2021 11:08
Hugo Weaving miał pierwotnie zagrać w nowym "Matriksie". Co poszło nie tak? Fot. Warner Bros. Pictures/EAST NEWS/ALBUM

Agent Smith miał powrócić w pełnej krasie - zagrać miał go oczywiście sam Hugo Weaving. Niestety plany nie wyszły i musieliśmy się obejść smakiem. Co poszło nie tak?

Matrix Resurrections - w filmie miał się pojawić Hugo Weaving

Niedawno współscenarzysta filmu Aleksandar Hemon wyjawił, że Hugo Weaving miał się oryginalnie pojawić w filmie. O tym wiedzieliśmy w sumie od pewnego czasu - sam aktor wyjaśnił lata temu, że po prostu nie pasowały daty i był zobowiązany do kręcenia innych projektów. Hemon wyjaśnił, że jedna z ról została napisana dosłownie dla Weavinga.

Polecamy

Jak powiedział w rozmowie z Gizmodo:

Więc napisaliśmy kilka ról i nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale postaci były pisane z odpowiednimi aktorami w naszych głowach. Niestety, okazało się, że nie wszystko jesteśmy w stanie zrobić. Nie zmieniliśmy ich potem radykalnie, ale pewien aktor miał zagrać pewną rolę. Dlatego jego styl jest cały czas zapisany w tej postaci, tylko po prostu gra go ktoś inny.

Ze zwiastunów wiemy, że nowego Agenta Smitha zagrał Jonathan Groff (znany chociażby z "Hamiltona"). A jak na temat tej całej sytuacji zareagował Hugo Weaving? Jak wspominał w rozmowie z Coming Soon:

Lana Wachowski zadzwoniła do mnie na początku zeszłego roku. Ja i Wachowski pracowaliśmy razem pięciokrotnie - nad trzema filmami "Matrix", "V jak Vendetta" i "Atlasem chmur". W ciągu wielu lat zjeździłem z nimi cały świat. Więc tak, Lana bardzo chciała, żebym zaangażował się w "Matriksa". Była nawet próba czytana z Keanu, Carrie, mną i kilkoma innymi osobami ze starej obsady.

Polecamy

Sprawa wyglądała więc poważnie. Weaving, chociaż nie był do końca przekonany scenariuszem "Matriksa 4", zgodził się na udział w filmie.

Bardzo mi się podobał, ale nie byłem pewien co do pewnych fragmentów. Ostatecznie, porozmawialiśmy o tym i kiedy przyszła oferta od Warnera, powiedziałem "tak", a następnego dnia gadałem z Laną.

Niestety plany Wachowskiej kolidowały z harmonogramem pracy aktora, który wówczas występował na deskach National Theatre w Londynie. Umowa z teatrem została podpisana wcześniej, więc Weaving nie mógł zrezygnować z grania w sztukach. Z tego powodu nie był obecny na planie "Matriksa 4".

W filmie Lany Wachowski oprócz Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss pojawią się m.in. Jada Pinkett-Smith, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Christina Ricci oraz Jessica Yu Li Henwick. "The Matrix: Resurrections" trafił do kin 22 grudnia 2021 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.