Czy Hugo Weaving powróci do roli Agenta Smitha w "Matriksie 4"? Aktor skomentował sprawę

22.01.2020 12:41
The Matrix|undefined Fot. kadr z filmu "The Matrix"/Warner Bros.

Smutna wiadomość dla fanów "Matriksa" - w kolejnej części filmu nie usłyszymy już charakterystycznych słów "mister Anderson". Hugo Weaving potwierdził, że nie wróci do swojej starej roli.

Hugo Weaving wyjaśnił dlaczego nie zamierza powrócić do roli Agenta Smitha naprzeciwko Keanu Reevesa w "Matriksie 4". W produkcji powróci również Carrie-Anne Moss, natomiast reżyserią zajmie się Lana Wachowski. 

Hugo Weaving nie pojawi się w Matriksie 4

Niestety Weaving nie pojawi się w filmie, chociaż podobno początkowo były plany na to, by umieścić go w kontynuacji kultowej serii sci-fi. Aktor przyznał w rozmowie z Time Out, że otrzymał propozycję powrotu do serii, ale nie udało się niestety ustalić odpowiednich dat nagraniowych i Lana Wachowski postanowiła nie umieszczać Agenta Smitha w "Matriksie 4". 

Przeczytaj także

Aktor przyznał, że jest mu trochę przykro, iż nie pojawi się w nowym filmie, ale niestety tym razem się nie udało:

To niezbyt przyjemne, bo dostałem ofertę na "The Visit", a chwilę później pojawił się "Matrix", więc wiedziałem, że go robią, ale nie wiedziałem kiedy konkretnie. Myślałem, że uda mi się połączyć obydwie produkcje i spędziliśmy 8 tygodni na ustalenie dat, które będą nam pasowały - wstrzymałem się nawet z akceptacją "The Visit". Kontaktowałem się z Laną, ale koniec końców postanowiła, że nasze daty się jednak nie pokrywają i zmieniła zdanie. Pracują nad filmem beze mnie.

Niewątpliwie szkoda, że Hugo Weavinga zabraknie w filmie "Matrix 4". Premiera nowej części przygód Neo zadebiutuje w kinach w maju 2021 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.