"Hulk: Future Imperfect" - powstanie film Marvela osadzony w postapokaliptycznej przyszłości?

02.09.2019 14:02
Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Czy jeden z nowych filmów Marvela rozegra się w postapokaliptycznej przyszłości, a w głównej roli zobaczymy Hulka? Jeden z twórców komiksów Marvela ma taką nadzieję.

Kinowy świat Marvela wchodzi właśnie na zupełnie nową drogę. Twórcy z Marvel Studios skupią się na mniej znanych postaciach, a Avengers czekają spore zmiany kadrowe. Prawie wszyscy członkowie założyciele grupy przeszli na emeryturę lub ponieśli śmierć w bitwie z Thanosem. Przyszłość MCU jest więc niepewna. Całkiem możliwe, że podobnie może być w przypadku filmowych herosów. Czy niebawem zobaczymy adaptację komiksowej miniserii "The Incredible Hulk: Future Imperfect"?

Filmy Marvela - zobaczymy film o Hulku z przyszłości?

Mark Ruffalo, który zastąpił Edwarda Nortona w roli Bruce'a Bannera od wielu lat wciela się również w Hulka. Zielony bohater przeszedł sporą metamorfozę od czasów debiutu w filmie "Incredible Hulk" z 2008 roku. Od szalejącego po świecie potwora, przez niekiełznanego herosa, powoli socjalizującego się giganta o umyśle dziecka po hybrydę tego, co najlepsze w Bannerze i Hulku. Ostatnia faza rozwoju bohatera to Professor Hulk - postać żywcem wyjęta z komiksów Marvela z czasów, kiedy naukowiec zaczął w pełni panować nad swoimi mocami.

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - w filmie prawie pojawił się Red Hulk

Ruffalo ma w swoim kontrakcie z Marvel Studios jeszcze jeden film. W "Avengers: Endgame" został trwale okaleczony, więc raczej nie dołączy do nowego wcielenia drużyny, by ratować świat. Nie wykluczone jednak, że za jakiś czas zobaczymy kolejne wcielenie Hulka - Maestro, czyli wersję postaci z alternatywnej przyszłości. Biorąc pod uwagę, że Marvel Studios powoli wprowadza do MCU multiwersum, Hulk z alternatywnej pryszlości ma sens.

Zobacz: "Avengers: Endgame" - co się stało z ręką Hulka?

Do podobnego wniosku doszedł Peter David - scenarzysta niezliczonych przygód komiksowego herosa. Twórca uczestniczył w konwencie Dragon Con 2019 i w wywiadzie z portalem Comics: The Gathering zdradził, jak widzi przyszłość filmowego Hulka.

Teraz mam nadzieję, że zrobią adaptację "Future Imperfect". Uważam, że to by było naprawdę niesamowite. Myślę, że "Future Imperfect" byłby fantastycznym filmem o Hulku. Mógłby nawet mieć swój pokój trofeów, tylko że w tym uniwersum nie ma Ricka Jonesa. Ale dokładnie wiem, kto mógłby się zajmować pokojem trofeów.

Wybrałbym Black Widow. Niesamowicie starą Black Widow. A Bruce mógłby ją spotkać i powiedzieć: "Natasha, ale... ty nie żyjesz. Zginęłaś w tej rzeczywistości". A ona na to: "Nie, Clint zginął". I wtedy uświadomiłby sobie, że jest w alternatywnej przyszłości. Bo, wiecie, w tej wersji Clint umarł, a Black Widow przeżyła. Oto jak bym to zrobił. Widziałbym tam niesamowicie postarzałą Natashę. Myślę, że to byłoby naprawdę niesamowite.

2 Fot. foto: Incredible Hulk Future Imperfect vol.1 #2

Jak widać, David ma już wszystko obmyślone. "The Incredible Hulk: Future Imperfect" to dwuzeszytowa miniseria która powstała w 1993 roku za sprawą Davida i rysownika George'a Pereza. Na jej kartach zadebiutował Maestro - szalona wersja Hulka z przyszłości oddalonej o 100 lat, w której zielony gigant wygrywa wielką wojnę i włada całym światem.

Biorąc pod uwagę, że Marvel Studios zamierza zgłębiać alternatywne światy w serialu "What If...", niewykluczone, że wątek ten pojawi się także w kinowych produkcjach. Jeśli tak się stanie, dystopiczna wizja przyszłości brzmi nadzwyczaj atrakcyjnie. Z drugiej strony należy pamiętać, że prawa do dystrybucji solowych filmów o Hulku posiada Universal Pictures, a fani Spider-Mana ostatnio przekonali się, że Disney nie do końca potrafi dogadywać się z partnerami biznesowymi.

Zobacz: Koniec Spider-Mana w MCU? Sony zrywa umowę z Disneyem

Pomysł Davida wydaje się bardzo ciekawy, ale nie wiadomo czy dojdzie kiedykolwiek do skutku. Jedyne, co jest pewne to fakt, że twórcy MCU skupią się w przyszłości na bohaterce z rodziny Bannera. Podczas D23 Expo 2019 ogłoszono bowiem, że wśród seriali, które trafią na platformę Disney+, znajdzie się "She-Hulk". 

 

Zobacz też: She-Hulk, Ms. Marvel i Moonknight - kim są bohaterowie nowych seriali Marvela?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.