Imperium z "Gwiezdnych Wojen" opanowało Petersburg. Mark Hamill jest zachwycony nagraniem [WIDEO]

02.02.2021 12:58
Darth Vader - Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje - kadr z filmu Fot. Lucas Film / Walt Disney/Collection Christophel/East News

W sieci pojawiła się przeróbka nagrania z ulic Petersburga. Jeden z fanów "Star Wars" dodał do materiału wideo pojazdy, szturmowców i droidy Imperium. Mark Hamill jest zachwycony.

Szturmowcy na ulicach Petersburga, droidy patrolujące mieszkańców miasta, maszyna krocząca AT-AT pod Soborem Izaaka - takie obrazy zachwyciły samego Marka Hamilla. Na szczęście inwazja Imperium nie jest prawdziwa. To tylko przykład umiejętności jednego z fanów "Gwiezdnych Wojen".

"Gwiezdne Wojny" - Imperium opanowało Petersburg

Każdy, kto oglądał "Star Wars" zapewne zastanawiał się, jak wyglądałby świat, gdyby uniwersum stworzone przez George'a Lucasa istniało naprawdę. Jedni puszczają wodze fantazji, a inni postanawiają przekuć swoje umiejętności w czyny, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Polecamy

Mark Hamill - odtwórca Luke'a Skywalkera i ikona "Gwiezdnych Wojen" w jednej osobie, lubi mieć dobry kontakt ze swoimi fanami, szczególnie kiedy ich twórczość dotyczy kosmicznej sagi. Nic więc dziwnego, że aktor udostępnił na swoim Twitterze wideo, zapierające dech w piersiach każdemu miłośnikowi "Star Wars".

Prawdopodobnie częściej oglądałbym wiadomości, gdyby ich twórcy zadali sobie trud dodawania efektów specjalnych.

Autorem materiału jest Władisław Iwanow - ekspert od efektów specjalnych, który postanowił za pomocą swoich umiejętności pokazać, co dzieje się obecnie w jego kraju.

Polecamy

Władimir Putin jak Imperator Palpatine?

Powyższe wideo to popkulturowy komentarz do ostatnich wydarzeń z Rosji. Zostało umieszczone jako w odpowiedzi pod doniesieniami z Moskwy dziennikarza Iwana Neczepurenko.

Po raz pierwszy od dziesięcioleci całe centrum Moskwy, okolice Kremla i pobliskie główne biura rządowe zamieniły się w niedostępną fortecę z policjantami i punktami kontrolnymi na każdym rogu. Myślę, że tak wygląda strach.

Wszystko z powodu trwających od kilkunastu dni protestów przeciwko rządom Władimira Putina. Demonstracje są brutalnie dławione przez policję, ale mieszkańcy wielu rosyjskich miast i miejscowości nie poddają się w wyrażeniu sprzeciwu przeciwko aresztowaniu Aleksieja Nawalnego - mężczyzny który stworzył film "Pałac dla Putina", zdradzającego kulisy oligarchii prezydenta Rosji. Od 23 stycznia 2021 roku zatrzymano przeszło 3000 osób. W samej Moskwie 1320 obywateli, a w Petersburgu 490. Wśród aresztowanych jest między innymi żona opozycjonisty, Julia oraz jego współpracowniczka Lubow Sobol.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.