Imprezujące „kosmiczne zakonnice” w usuniętej scenie z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”

Sergiusz Kurczuk
13.03.2018 10:35
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - Lanai|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

W Internecie pojawiła się kolejna usunięta scena pochodząca z VIII epizodu „Gwiezdnych Wojen”. Tym razem główną rolę pełnią rodowite mieszkanki planety Ahch-To.

W połowie marca 2018 roku pojawi się domowe wydanie filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Na DVD i Blu-Ray wśród dodatków znajdziemy aż 14 scen niewykorzystanych w produkcji Riana Johnsona. Pisaliśmy już o jednym usuniętym fragmencie potyczki Finna (Jon Boyega) i Kapitan Phasmy (Gwendoline Christie). Tym razem powrócimy na planetę, na której ukrywał się Luke Skywalker (Mark Hamill) - Ahch-To. To Właśnie tam pod koniec „Przebudzenia Mocy” udała się Rey (Daisy Johnson), pragnąca zgłębiać tajniki Mocy. W „Ostatnich Jedi” poznaliśmy sekrety kryjówki mistrza Jedi. Między innymi zobaczyliśmy Porgi, morskie zwierzaki zapewniające Luke'owi zdrowe pożywienie oraz zabawne stworzenia przypominające połączenie hipopotama karłowatego z zakonnicą na ptasich nogach. To właśnie ta ostatnia rasa kosmitów jest głównym bohaterem skasowanego fragmentu filmu.

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” - usunięta scena z Lanai

W sieci hula scena, w której Rey po raz kolejny przekonuje się, że prawdziwy Luke nie spełnia jej wyobrażeń na temat słynnego bohatera i szanowanego mistrza Jedi. Pisaliśmy już o tym fragmencie, ale wcześniej pojawił się jedynie mały wycinek. Teraz scena dostępna jest w całości. Skywalker na starość zrobił się zgorzkniały i skory do żartów, co nie spodobało się niektórym fanom „Star Wars”. Postanowił znowu nabrać swoją uczennicę. 

Jak widać, ascetyczna wyspa potrafi przemienić się wieczorami w prawdziwą imprezownię. Rey widząc dym, pędzi do wioski rodowitych mieszkańców Ahch-To. Wyciąga swój miecz świetlny, rozbija bramę i... zamiast niebezpieczeństwa jej oczom ukazuje się zabawa urządzona przez Lanai. Stworki radośnie tańczą do dźwięków, które przypominające irlandzką muzykę ludową. W imprezie biorą udział również Chewbacca, RD-D2 oraz Luke, który zrywa boki ze śmiechu. Rey, zdając sobie sprawę, że została nabrana, wyżywa się na swoim mistrzu. Żarcik nie zniechęca jednak dziewczyny do chęci treningu u boku starego Skywalkera.

Lanai - kim są stworzenia z „Gwiezdnych Wojen”?

Rian Johnson wprowadził do świata powołanego do życia przez George'a Lucasa sporo nowych stworzeń. Lanai zadebiutowały w „Ostatnich Jedi” i oprócz kilku zabawnych scenek nie zabawiły długo na ekranie. Jednak od czego są książki i komiksy dotyczące „Star Wars”. Bardzo często w tych wydawnictwach pojawia się uzupełnienie informacji, które nie pojawiły się w filmach. Tak samo jest w przypadku Lanai. Stworzenia te zamieszkują Ahch-To od tysięcy lat. Kobiety Lanai stały się opiekunkami budynków postawionych na świętej wyspie, w tym świątyni Jedi. Prawdopodobnie wyewoluowały z ptaków zamieszkujących planetę, więc mogą być w jakimś stopniu spokrewnione z Porgami. Jak pokazuje usunięta scena, kosmici wykształcili swoją własną kulturę. Mają specjalne stroje, muzykę oraz zabawy. 

Pozostałe 13 usuniętych scen znajdziecie na domowym wydaniu filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Oprócz niewykorzystanych fragmentów w dodatkach pojawi się również film ukazujący powstawanie VIII epizodu. A 25 maja 2018 do kin trafi kolejny spin-off, opowiadający o młodości Hana Solo

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.