„Indiana Jones 5” i inne filmowe plany Spielberga na najbliższe lata. Kiedy trafią do kin?

Natalia Hluzow
29.01.2018 18:11
„Indiana Jones 5” i inne filmowe plany Spielberga na najbliższe lata. Kiedy trafią do kin? Fot. kadr z filmu "Indiana Jones 4"

71-letni reżyser nie zwalnia tempa i nie odpuszcza najsłynniejszym bohaterom. Już wkrótce zobaczymy 5. część serii o Indianie Jonesie i nową wersję „West Side Story”.

O tym, że Steven Spielberg planuje zrealizować kolejną część „Indiany Jonesa”, w którym ponownie wystąpi Harrison Ford pisaliśmy już w 2016 roku. Niestety, planowana data premiery na 2019 rok uległa zmianie i dalszy ciąg przygód niestrudzonego archeologa zobaczymy nieco później.

Kiedy premiera filmu „Indiana Jones 5”?

Steven Spielberg był ostatnio niezwykle zajęty kręceniem swojego oscarowego filmu „Czwarta władza” oraz realizacją widowiska „Ready Player One”. Podobnie było w przypadku Disneya, który większość swojej uwagi przeznaczonej na filmy aktorskie poświęcił filmowemu uniwersum Marvela oraz kolejnym częściom „Gwiezdnych wojen”. Nic więc dziwnego, że planowany powrót „Indiany Jonesa” trochę przesunął się w czasie. Tym bardziej, że 75-letni Harrison Ford również nie próżnował i choć raz na zawsze porzucił rolę Hana Solo, w przerwie od bycia najwspanialszą postacią filmową, wcielił się w swoją inną legendarną rolę - Ricka Deckarda w „Blade Runnerze 2049”

Nie ma więc nad czym ubolewać, lecz jedynie cieszyć się, że panowie zupełnie nie zarzucili pomysłu, by jeszcze raz zaserwować widzom przygodę u boku Indiany. Zdjęcia do planowanej 5. części serii mają rozpocząć się w 2019 roku. Tak by film mógł zostać ukończony i zaprezentowany najpóźniej w lipcu 2020. Na razie nie są znane żadne szczegóły fabuły, poza faktem, że Shia LaBeouf na pewno nie powróci w roli Mutta Williamsa.

Remake „West Side Story”

Spielberg nie chce podobno zabierać się już za żadne inne projekty przed „Indym 5”, jednak ma już plany na to, co zrobi później. Reżyser właśnie rozpoczął poszukiwania do obsady remake'u legendarnego musicalu „West Side Story”, który w 1961 roku przenieśli na ekran Robert Wise i Jerome Robbins.

Reżyser określił go kiedyś mianem jednego ze swoich ulubionych Broadwayowskich musicali i jednego z największych musicalowych dzieł w historii. Jest to zapewne główny powód, dla którego zdecydował się sięgnąć po ten utwór sceniczny i pokazać swoje spojrzenie na historię Romea i Julii osadzoną w realiach amerykańskich przedmieść z lat 50. Scenariusz do filmu napisze Tony Kushner, znany z  „Monachium” i  „Lincolna”. Na więcej szczegółów przyjdzie nam zapewne trochę poczekać.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.