"Indiana Jones 5" - wiemy, kiedy ruszą zdjęcia. Czy w filmie powróci Harrison Ford?

30.07.2019 10:14
Indiana Jones|undefined Fot. kadr z filmu "Indiana Jones i Poszukiwacze Zaginionej Arki"

Nowe dzieło Stevena Spielberga ma się pojawić w kinach jeszcze w 2021 roku. W związku z tym, zdjęcia do filmu muszą się rozpocząć w 2020 roku. Teraz wiemy, gdzie i kiedy rozpoczną się prace nad "Indianą Jonesem 5".

Jak podaje serwis Discussing Film, już w kwietniu 2020 roku w Londynie ruszą zdjęcia do "Indiany Jonesa". Film Stevena Spielberga będzie kręcony w Studiu Pinewood, które wielokrotnie służyło już Disneyowi w realizacji dużych produkcji - to tam kręcono sporą część "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy", czy "Strażników Galaktyki". Do tego niewątpliwie dojdą dni zdjęciowe realizowane "na lokacji", a sam proces potrwa zapewne około 2-3 miesiące.

Indiana Jones 5 - premiera już w 2021 roku?

Pierwotnie produkcja miała ruszyć w kwietniu tego roku, ale włodarze Disneya zdecydowali się opóźnić prace o rok. Wszystko dlatego, że producenci, reżyser i scenarzyści nie mogli się porozumieć w sprawie finalnej wersji scenariusza. Odpowiedzialny za "Królestwo kryształowej czaszki" David Koepp opuścił projekt, a jego miejsce zajął twórca "This is Us" Netfliksa, Dan Fogelman. Dostał zadanie przerobienia całego skryptu.

Na razie detale dotyczące "Indiany Jonesa 5" są dość skrzętnie ukrywane, ale Spielberg podczas promocji "Player 1" nie krył zachwytu i podekscytowania nadchodzącym projektem. Podczas ceremonii rozdania Empire Awards, reżyser bardzo komplementował brytyjskich współpracowników:

Zawsze cieszę się, że mogę przyjechać do Wielkiej Brytanii, by móc pracować z tymi wspaniałymi ludźmi. Aktorzy, ekipa, oświetleniowcy, kierowcy - wszyscy, którzy pomogli mi zrobić moje filmy tutaj sprawiają, że chcę tu wrócić i nakręcić "Indianę Jonsa" właśnie tutaj.

Przeczytaj także

Pozostaje jeszcze pytanie dotyczące samego Indiany Jonesa. W poprzednich filmach wcielał się w niego oczywiście Harrison Ford. W 4. części pojawił się jego syn (w tej roli Shia LaBeauf), ale raczej nie powinniśmy się spodziewać powrotu tej postaci. Natomiast sam Ford nie planuje oddawać kapelusza i bicza nikomu innemu:

Nikt nie będzie Indianą Jonesem. Nie rozumiecie tego? Ja jestem Indianą Jonesem. Kiedy ja odejdę, to on też odejdzie. To proste.

"Indiana Jones 5" ma trafić do kin 9 lipca 2021 roku. Fani muszą więc poczekać na premierę jeszcze ponad dwa lata. Na razie produkcja reżyserowana przez Stevena Spielberga nie ma jeszcze tytułu ani pełnej obsady.

Zobacz także: "Gwiezdne wojny": Hamill i Ford po raz pierwszy jako Luke i Han

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.