„Indiana Jones 5” z datą premiery

Robert Skowronski
07.03.2017 16:34
„Indiana Jones 5” z datą premiery Fot. kadr z filmu

Na kolejną odsłonę przygód Indiany Jonesa trzeba będzie nieco poczekać, ale wiemy przynajmniej jak długo. Disney ogłosił datę premiery filmu.

Po raz ostatni Steven Spielberg i Harrison Ford widzieli się na planie w 2008 roku przy okazji kręcenia „Indiany Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaszki”. Teraz najpewniej nastąpi to w 2018 roku, czyli po upływie dekady, gdyż kolejna część przygód słynnego archeologa ma wejść do kin 19 lipca 2019 roku.

Doniesienia potwierdził Alan Horn z Disneya:

Indiana Jones to jeden z największych bohaterów w historii kina. Nie możemy się doczekać, aż ponownie wprowadzimy go na ekrany w 2019 roku. To rzadkie mieć tak doskonałe połączenie reżysera, producentów aktora i roli. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani rozpoczęciem wspólnej przygody z Harrisonem i Stevenem.

Wiemy, że John Williams napisze muzykę do filmu. Do serii powrócą także weterani serii, Kathleen Kennedy i Frank Marshall, w roli producentów - byli oni zaangażowani w powstawanie każdej z poprzednich części. Steven Spielberg potwierdził, że George Lucas będzie pełnić obowiązki producenta wykonawczego. Reżyser dodał, że nigdy nie kręciłby „Indiany Jonesa” bez Lucasa, bo byłoby to szaleństwem.

Spielberg wyznał także, że na końcu nowego filmu nie ma zamiaru uśmiercać postaci granej przez Harrisona Forda. Wygląda na to, że jeżeli pozwoli na to zdrowie gwiazdy serii, to możemy spodziewać się także „Indiany Jonesa 6”.

O planach związanych z filmem opowiedziała Kathleen Kennedy:

Harrison naprawdę chce to zrobić, Steven także. Odrzuciliśmy już kilka pomysłów na fabułę, ale jeszcze nie wiemy na czym się ona skupi.

Tylko się cieszyć, że Steven Spielberg nie postanowił zakończyć kariery po nakręceniu „Listy Schindlera” w 1993 roku. Reżyser przeżywał wówczas kryzys i rozważał wycofanie się z branży.

Harrisona Forda w najbliższym czasie zobaczymy w „Blade Runnerze 2049” w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Kontynuacja obrazu Ridleya Scotta z 1982 roku wejdzie do kin 6 października 2017. Na ekranie zjawią się jeszcze Ryan Gosling, Jared Leto, wrestler Dave Bautista, Mackenzie Davis, Ana de Armas, Robin Wright czy znany z roli pirata w „Kapitanie Phillipsie” somalijczyk Abduwali Muse oraz Lennie James.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.