Indyjska „Laleczka Chucky”. Zobacz fragmenty dziwacznego filmu

Sergiusz Kurczuk
19.04.2018 14:56
Indyjska Laleczka Chucky|undefined Fot. kadr z filmu Paapi Gudiya

„Laleczka Chucky” w wersji Bollywood? Zobacz fragmenty horroru „Paapi Gudiya”. 

Są takie kraje na świecie, w których do kwestii praw autorskich podchodzi się raczej swobodnie. Pisaliśmy już o indonezyjskiej wersji „Piątku trzynastego” i o hinduskich „Gwiezdnych Wojnach”. Czas na mieszankę powyższych tytułów. Pozostajemy w Indiach, a na tapet bierzemy gatunek, jakim jest horror, a dokładnie slasher. Jedną ze słynniejszych serią krwawych opowieści grozy jest historia opętanej laleczki Chucky. Jak film wyglądałby w indyjskich realiach? Na to pytanie odpowiedzieli twórcy produkcji zatytułowanej „Paapi Gudiya”.

„Paapi Gudiya” - indyjska „Laleczka Chucky”

Film „Paapi Gudiya” nie jest jakąś nowością. Powstał w 1996 roku pod wpływem silnej inspiracji horrorem z 1988 roku w reżyserii Toma Hollanda. Fabuła ma wiele wspólnego z historią opowiedzianą w „Laleczce Chucky”Charan Raj jest kryminalistą i mistrzem czarnej magii. Chce władać nad światem. By tego dokonać, musi popełnić największe grzechy. Jednym z nich jest zabicie niewinnego dziecka. Wybiera chłopca imieniem Raju. Złoczyńca przyjmuje formę lalki, która umie chodzić, mówić... i zabijać! Charan jako zabawka morduje ludzi i wkrótce śledztwo policji wskazuje Raju jako głównego podejrzanego. Tajemniczej sprawie postanawia przyjrzeć się starsza siostra chłopca. 

W filmie nie zabrakło nawet słynnej sceny zabójstwa w samochodzie

Co ciekawe film reklamowano zwiastunem, który do złudzenia przypominał teledysk do „Thrillera” Michaela Jacksona.

Twórcami horroru jest Lawrence D'Souza, który twierdzi, że „Paapi Gudiya” to nieoficjalny remake „Laleczki Chucky”. Horror ląduje oczywiście na półce filmów, które niezamierzenie stały się parodiami oryginałów oraz filmów tak złych, że aż dobrych

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.