„Infinity War” - kto zginie w „Avengers 3”? [SPOILER]

Sergiusz Kurczuk
25.04.2018 10:51
Wizja Tony'ego Starka|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Age of Ultron

Chcesz wiedzieć kto umrze w „Avengers: Infinity War”? Zastanawiasz się, który Avenger zginie w „Avengers 3” i nie wystąpi już w MCU? Mamy dla Ciebie odpowiedź. CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

UWAGA! Artykuł zawiera POWAŻNE spoilery dotyczące fabuły „Avengers: Infinity War”. Nie mów, że Cię nie ostrzegaliśmy!

3. część „Avengers” miała być początkiem kulminacji historii, którą od dekady przygotowywali twórcy z Marvel Studios. W „Avengers: Infinity War” w końcu pojawił się Thanos w pełnej krasie, który pokazał, co to znaczy złoczyńca z prawdziwego zdarzenia. Bracia Russo od dawna zapowiadali, że w filmie pożegnamy się z niektórymi postaciami. Reżyserzy potwierdzili, że w przypadku kilku bohaterów śmierć będzie permanentna i w przeciwieństwie do komiksowych pierwowzorów, nie będzie powrotów z zaświatów. Fani od dawna zachodzili w głowę, zadając sobie pytanie, który Avenger zginie w „Avengers: Infinity War”. Pojawiło się wiele teorii na temat potencjalnych śmierci herosów. Przygotowaliśmy dla Was nawet specjalną sondę, w której mogliście podzielić się swoimi przewidywaniami. Czy film braci Russo je potwierdził?

Avengers - kto umrze w filmie?

Dla komiksowych wyjadaczy nie jest zaskoczeniem, że jeśli dochodzi do potyczki z Thanosem, trup ściele się gęsto. Papierowy pierwowzór tego złoczyńcy był zakochany w uosobieniu Śmierci, dla którego postanowił podbić kosmos, eliminując połowę żywych istot, lub zginąć dążąc do swojego dzieła. W filmie Szalony Tytan kieruje się podobną motywacją - chce przywrócić równowagę we wszechświecie zabijając połowę populacji każdego z istniejących światów. Zmęczony ciągłym podbojem kolejnych planet, wyruszył na poszukiwanie Kamieni Nieskończoności. Posiadając wszystkie sześć klejnotów, byłby w stanie osiągnąć swój cel jedynie za pomocą pstryknięcia palców. Każdy, kto widział „Avengers: Infinity War” wie, że Thanosowi udaje się zdobyć Kamienie i pozbawić życia połowę populacji zamieszkującej cały wszechświat. Swoim złowieszczym gestem unicestwił nie tylko zwykłych ludzi, ale również nie jednego, nie dwóch, ale wielu superbohaterów. 

Avengers - który superbohater umrze?

Tony Stark przewidział wydarzenia z „Avengers: Infinity War” jeszcze podczas potyczki z Ultronem. W 2. części „Avengers” za sprawą Scarlet Witch zobaczył scenę, która nie dawała mu spokoju aż do spotkania oko w oko z Thanosem. Bał się koszmaru, który ujrzał w swojej wyobraźni, jednak w końcu po części wizja się spełniła. Bracia Russo przygotowali prawdziwą rzeź superherosów. Oto lista superbohaterów, którzy zginęli w „Avengers: Infinity War”:

 • Scarlet Witch
 • Vision
 • Spider-Man
 • Doktor Strange
 • Bucky
 • Star-Lord
 • Gamora
 • Drax
 • Mantis
 • Groot
 • Black Panther
 • Falcon
 • Nick Fury
 • Maria Hill
 • Heimdall 
 • Loki

Asgardzcy bogowie giną na samym początku filmu z ręki Thanosa. Reszta traci życie pod koniec filmu, kiedy Szalony Tytan zdobywa wszystkie Kamienie Nieskończoności. Większość z wymienionych herosów umiera po pstryknięciu palcami przez Thanosa. Bohaterowie po prostu zaczynają rozpływać się w powietrzu, zamieniając się w proch. Wyjątkami są Vision, któremu złoczyńca wyrywa Kamień Umysłu prosto z głowy oraz Gamora, zabita przez Thanosa w ofierze. Pozbawiając swoją przybraną córkę życia, Thanos zdobył ostatni z klejnotów - Kamień Duszy ukryty na planecie Vormir. 

Czy Kapitan Ameryka zginie w „Avengers 3”?

Najpopularniejszą odpowiedzią w naszej sondzie Który superbohater zginie w „Avengers: Infinity War”? był grany przez Chrisa Evansa Kapitan Ameryka. Prawdopodobnie wpływ na ten stan rzeczy był wywiad aktora, w którym zapowiedział, że po „Avengers 4” kończy mu się kontrakt z Marvel Studios. Śmierć herosa przewidywano jeszcze przed premierą „Civil War”, jednak finalnie bracia Russo postanowili oszczędzić miotającego tarczą bohatera. Podobnie było w przypadku Thora i Iron Mana. Tony Stark był co prawda bliski śmierci, ale dzięki Doktorowi Strange'owi uszedł z życiem. Tym samym reżyserzy postanowili wyeliminować prawie wszystkie postacie, które pojawiły się po Pierwszej Fazie MCU. Nie wiadomo, co z Hawkeyem i Ant-Manem, ponieważ ci bohaterowie nie znaleźli się w kinowej wersji filmu. Inne postacie jedynie ich wspominają. Wygląda na to, że w ostatecznej walce z Thanosem zobaczymy oryginalny skład Avengers, wspomagany przez Captain Marvel.

Thanos i pozostali przy życiu herosi powrócą już 3 maja 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.