Ironheart zastąpi Iron Mana w MCU? Robert Downey Jr. jest na tak!

17.06.2019 15:56
Ironheart|undefined Fot. materiał promocyjny

W "Avengers: End Game" Iron Man poświęcił swoje życie, by pokonać Thanosa. Czy herosa zastąpi komiksowa bohaterka znana jako Ironheart? Tego by chciał Robert Downey Jr, który od 10 lat wcielał się w Tony'ego Starka.

Wraz z premierą "Avengers: End Game" stało się to, czego obawiały się miliony fanów na całym świecie. W finałowej walce Tony Stark oddał życie, żeby pokrzyżować plany Thanosa i ocalić cały świat. Widzowie filmów Marvel Studios zastanawiają się teraz, który z herosów przejmie schedę po Iron Manie. Na pierwsze miejsce wysuwa się Spider-Man, który w drugiej części solowych przygód zostaje wprost nazwany nowym Iron Manem. Okazuje się jednak, że miejsce po Starku może zająć zupełnie inna młoda postać - Ironheart.

Iron Man - czy Ironheart zastąpi Tony'ego Starka w filmach Marvela?

Jak podaje portal CBR, pisarka i scenarzystka Eve Ewing zdradziła, że Robert Downey Jr. - wieloletni odtwórca Iron Mana, wyraził publiczne poparcie pomysłu, by jego bohatera w kinowym świecie zastąpiono Riri Williams, znaną lepiej jako Ironheart. Stało się to podczas gali Gene Siskel Film Center w Chicago. Gwiazdor towarzyszył Ewing podczas wydarzenia.

Prawdziwa historia jest taka, że Robert Downey Jr. powiedział publicznie w sali pełnej ludzi, że Ironheart powinna pojawić się w MCU. Poszłam prosto do miejsca dla prasy i powiedziałam im: "SŁYSZELIŚCIE? ZAPISZCIE TO!".

Gdyby twórcy Marvel Studios rzeczywiście wprowadzili bohaterkę do kinowego uniwersum, postąpiliby podobnie jak twórcy komiksowi. Riri Williams zadebiutowała w 7. numerze "Invincible Iron Man" z 2016 roku. Została powołana do życia przez Briana Michaela Bendisa i Mike'a Deodato, a następnie przeprojektowana przez Ewing i Kevina Libranda. W komiksowym świecie Williams była młodą genialną wynalazczynią, która skonstruowała zbroję, przypominającą strój Iron Mana.

3 Fot. foto: Invincible Iron Man vol. 4 #3

To sprawiło, że przyciągnęła uwagę Starka. Przez dłuższą chwilę zastępowała go jak Ironheart. Stało się to, gdy heros zapadł w śpiączkę. Stark pomagał młodej bohaterce jako sztuczna inteligencja, skonstruowana na bazie jego umysłu. Kiedy Iron Ma wrócił do akcji, Ironheart dołączyła do grupy Champions, w której walczy u boku innych nastoletnich superbohaterów - Milesa Moralesa (Spider-Mana), Viv Vision i Kamali Khan (Ms. Marvel). Przez lata stała się ulubienicą czytelników komiksów, więc jej debiut w MCU ucieszyłby nie jednego fana Marvela.

 

Przeczytaj także

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Czy niedługo rzeczywiście zobaczymy Ironheart? Trudno powiedzieć. Na razie wszystko wskazuje na to, że w kroki Iron Mana pójdzie inny młody geniusz - Peter Parker czyli Spider-Man. Nie wykluczone jednak, że w filmie "Spider-Man: Far From Home" główny bohater zrozumie, że Iron Man odszedł i nikt nie będzie w stanie go zastąpić. Z drugiej strony szefowie Marvel Studios od jakiegoś czasu powtarzają, że przyszłość serii to kobiety i mniejszości, co oznacza, że Riri Williams ma spore szanse na debiut w kinowym uniwersum. Na razie skupmy się jednak na teraźniejszości. "Spider-Man: Far From Home" trafi do polskich kin już 5 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Czy Kapitan Marvel jest lesbijką? Kevin Feige wytłumaczył brak wątku romantycznego w nowym filmie Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.