J.K. Rowling opublikuje 4 opowiadania o świecie Harry'ego Pottera

Robert Skowronski
08.03.2016 12:09
J.K. Rowling opublikuje 4 opowiadania o świecie Harry'ego Pottera Fot. kadr z wideo

Przeczytaliście wszystkie książki o Harrym Potterze? Znacie świat magii na wylot? Ma on jednak sięgającą daleko wstecz historię.

Do premiery filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który przedstawi wydarzenia sprzed tych rozgrywających się w późniejszym cyklu powieści, zostało jeszcze kilka miesięcy. Jednak J.K. Rowling postanowiła wykorzystać ten czas, aby przedstawić fanom korzenie magii i czarów w Ameryce Północnej poprzez serię czterech opowiadań.

Publikacja pierwszego z nich została zaplanowana na 8 marca 2016 roku na stronie prowadzonej przez autorkę, czyli Pottermore.com. Kolejne teksty będą się ukazywać dzień po dniu, aż do 11 marca 2016. Zbiorowa nazwa całości to „Historia magii w Ameryce Północnej”, zaś poszczególne opowiadania będą mówić o jednej z jedenastu szkół magii Ilvermorny, znajdującej się w Ameryce Północnej; starej legendzie o zmiennoskórych; procesie w Salem oraz Amerykańskim Kongresie Magii.

Zobaczcie zapowiedź literackich nowości od J.K. Rowling, które obiecują znacznie poszerzyć perspektywę spojrzenia na wykreowany przez autorkę świat:

Jak możemy się dowiedzieć ze strony Pottermore.com opowiadania będą bazą dla najnowszego filmu ze świata Harry’ego Pottera:

„Historia magii w Ameryce Północnej” rzuci światło na korzenie tego wcześniej niezbadanego zakątka czarodziejskiego świata jeszcze przed „Fantastycznymi zwierzętami i jak je znaleźć”.

Wspomniany film, który wejdzie na ekrany 18 listopada 2016 roku, inspirowany jest podręcznikiem, z którego młody czarodziej korzystał w Hogwarcie podczas zajęć z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. Dzieło rozgrywać się będzie w Nowym Jorku roku 1926 i opowie historię autora tej książki, czyli Newta Scamandera, w którego wcieli się Eddie Redmayne. Reżyserem obrazu jest David Yates, zaś autorem scenariusza sama J.K. Rowling. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” będzie cyklem trzech filmów.

31 lipca 2016 roku otrzymamy z kolei kolejną powieść w świecie czarodzieja z blizną w kształcie błyskawicy. Książka będzie się nazywać „Harry Potter i przeklęte dziecko” i dowiemy się z niej o losach słynnego absolwenta Hogwartu po upływie 19 lat. Harry Potter jest teraz pracownikiem Ministerstwa Magii i ma trójkę dzieci. Głównym bohaterem dzieła będzie jego 11-letni syn Albus Severus.

Przeczytacie nowe opowiadania J.K. Rowling?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.