J.K. Rowling wypowiedziała się na temat romansu Dumbledore'a i Grindewalda w „Fantastycznych Zwierzętach”

Kamil Kacperski
02.02.2018 11:09
J.K. Rowling wypowiedziała się na temat romansu Dumbledore'a i Grindewalda w „Fantastycznych Zwierzętach” Fot. AA/ABACA/EAST NEWS

Wielu fanów nie było zadowolonych z tego jak potraktowana będzie relacja pomiędzy dwoma potężnymi czarodziejami.

Pisarka 2007 roku wyznała w jednym z wywiadów, że zawsze postrzegała Dumbledore'a jako homoseksualistę. Zresztą w książkach pojawiło się kilka wskazówek, co do orientacji szanowanego profesora - zwłaszcza w ostatniej części przygód Harry'ego Pottera czyli „Insygniach Śmierci”. Jednak jak zapowiedział reżyser „Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindewalda”, w filmie uczucia bohaterów nie będą powiedziane wprost.

Nie spodobało się to wielu fanom świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Niektórych rozwścieczyło to do tego stopnia, że zaczęli nawet obrażać autorkę sagi o nastoletnim czarodzieju za pośrednictwem mediów społecznościowych. Rowling nie była zadowolona z takiego obrotu spraw, dlatego opublikowała odpowiedź na swoim Twitterze:

Wysyłanie mi toksycznych wiadomości o wywiadzie, w którym nie brałam udziału, który był o scenariuszu, którego mnóstwo zdenerwowanych osób nie przeczytało, który jednocześnie jest częścią pięciu filmów, z których widzieliśmy dopiero pierwszy, jest bardzo zabawne i fajne, ale wiecie co jest jeszcze fajniejsze?

Czy Dumbledore będzie gejem w filmie „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda”?

Być może fani zareagowali za agresywnie? Tak jak napisała J.K. Rowling, „Zbrodnie Grindewalda” są dopiero drugim z pięciu zapowiedzianych filmów. Trudno też sobie wyobrazić, żeby Grindewald został unicestwiony w drugim filmie sagi, zwłaszcza, że w jego postać wciela się Johnny Depp, czyli jeden z najbardziej znanych na świecie aktorów. Gdyby wystąpił tylko w jednym filmie byłaby to ogromna strata dla serii. 

Z drugiej strony tweet Rowling może być odebrany przez niektórych jako próba obrócenia sytuacji w żart - nie odpowiedziała bezpośrednio na zarzuty stawiane przez fanów. Nie mniej, będziemy informowali jeżeli pojawią się nowe informacje na temat romansu w „Zbrodniach Grindewalda”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.