Jim Carrey jako Jack Torrance w "Lśnieniu". Który aktor pasuje bardziej do tej roli?

10.07.2019 13:53
Jim Carrey jako Jack Torrance|undefined Fot. . kadr z wideo The Shining starring Jim Carrey : Episode 1 - Concentration [DeepFake]

"Lśnienie" Stephena Kinga to książka, która jest uważana za jedną z najlepszych powieści grozy. W 1980 roku Stanley Kubrick postanowił ją zekranizować. Film odniósł ogromny sukces, a niektóre jego fragmenty zapisały się w historii kinematografii na zawsze. 

W filmie "Lśnienie" w postać Jacka Torrance'a wcielił się Jack Nicholson. Akcja filmu dzieje się w hotelu Panorama, do którego główny bohater przyjeżdża razem ze swoją rodziną. Mężczyzna zdobył pracę w ośrodku jako stróż zimowy. Okres, w którym rodzina będzie w hotelu, wydaje się Jackowi idealny - bohater chce poświęcić ten czas na pisanie swojej książki. Fabuła powieści wcale nie odbiega od tego, co dzieje się na ekranie. Jednak Stephen King nie był zadowolony z efektu pracy Kubricka. Pisarz był rozczarowany do tego stopnia, że postanowił nakręcić własną wersję "Lśnienia", która później okazała się klapą...

Jim Carrey jako Jack Torrance w "Lśnieniu"?

Możecie być spokojni. Nikt nie planuje (przynajmniej na razie) zrobić remake'u "Lśnienia" z 1980 roku. Jednak na kanale YouTube "Ctrl Shift Face" pojawiło się nagranie na którym widzimy Jima Carrey'a jako Jacka Torrance'a.

Przeczytaj także

Trzeba przyznać, że to, co za chwilę zobaczycie, może was wprawić w osłupienie. Wszystko wygląda bardzo realistycznie:

Jim Carrey jako Jack Torrance prezentuje się zaskakująco dobrze. Oczywiście zdarzają się momenty, w których nałożona twarz komediowego aktora nie klei się z twarzą Nicholsona, ale poza tym efekt jest zadziwiający.

"Doktor sen": Kiedy premiera?

W najnowszej produkcji, która jest kontynuacją kultowego "Lśnienia" wystąpi Ewan McGregor, Kyliegh Curran. Rebecca Ferguson, Bruce Greenwood, Carel Struycken, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind i Jocelin Donahue. Film trafi do kin już 29 listopada 2019 roku.

Zobacz także: Nawiązania do twórczości Stephena Kinga w 3. sezonie "Stranger Things"  

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.