J.K. Rowling przeprasza za zabicie kolejnej postaci z „Harry'ego Pottera”

Sergiusz Kurczuk
04.05.2018 11:40
J.K. Rowling|undefined Fot. Invision/East News

J.K. Rowling przeprasza za uśmiercenie kolejnej z lubianych postaci znanych z serii „Harry Potter”. O kogo chodzi tym razem?

2 maja dla jednych może być niemiłą przerwą między dniami wolnymi od pracy, inni natomiast z dumą wywieszą biało-czerwone flagi. Jednak to bardzo mugolskie podejście do sprawy. Każdy prawdziwy fan Harry'ego Pottera doskonale wie, że tego dnia miała miejsce jedna z najstraszliwszych batalii toczonych w całej serii o młodym czarodzieju. Chodzi o Bitwę o Hogwart, która w książkowym świecie zakończyła się 2 maja 1998 roku, tym samym dając kres Drugiej Wojnie Czarodziejów. Autorka „Harry'ego Pottera” na łamach „Insygniów Śmierci” postanowiła pozbawić życia wiele postaci, w tym Severusa Snape'a, Remusa Lupina i Freda Weasleya. Przerażającą potyczkę uczniów Hogwartu ze Śmierciożercami ukazano również w drugiej części filmowych „Insygniów Śmierci”. J.K. Rowling od dawna 2 maja składa hołd pozbawionym życia postaciom. Nie inaczej było w tym roku.

J.K. Rowling przeprasza za śmierć Zgredka

Wymienione wyżej postacie zostały już odpowiednio uhonorowane przez autorkę. Tym razem przyszła pora na kolejnego bohatera, który co prawda był irytujący i zazwyczaj odgrywał drugoplanową rolę, ale przysłużył się w walce Harry'ego z Voldemortem. Chodzi o domowego skrzata imieniem Zgredek. Mimo że były sługa rodziny Malfoyów wyzionął ducha kilka miesięcy przed Bitwą o Hogwart, pisarka uznała, że tym razem należy przeprosić za jego śmierć.

Znowu mamy tę rocznicę. W tym roku przepraszam za zabicie kogoś, kto nie zginął podczas Bitwy o Howgart, ale oddał swoje życie, by ratować ludzi, którzy ją wygrali. Odnoszę się oczywiście do domowego skrzata Zgredka. 

Zgredek uratował Harry'ego, Rona i Hermionę, którzy zostali uwięzieni w domu Malfoyów. Ścigała ich Bellatriks Lestrange. Skrzat teleportował siebie i przyjaciół, ale nie zdołał uniknąć sztyletu, który rzuciła w niego zła czarownica. Stworek zmarł, oddając życie za walkę z Voldemortem. 

Już niedługo, bo 16 listopada 2018 roku ponownie przeniesiemy się w magiczny świat „Harry'ego Pottera” za sprawą filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Niecierpliwi fani szkoły Magii i Czarodziejstwa, mogą zostać uczniami Hogwartu w grze mobilnej Harry Potter: Hogwarts Mystery, która niedawno miała premierę. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.