J.K. Rowling znowu opowiedziała o homoseksualizmie Dumbledore'a i Grindelwalda. Fani mają dość opisów. Chcą zobaczyć parę w akcji

Sergiusz Kurczuk
18.03.2019 13:02
kadr z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda|undefined Fot. kadr z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Autorka książek o Harrym Potterze i scenariuszy do serii "Fantastyczne zwierzęta" opisała relację Dumbledore'a i Grindelwalda. Czy kiedykolwiek zobaczymy związek bohaterów na dużym ekranie?

Książki i filmy o Harrym Potterze są tak niezwykle popularne, że Hollywood i autorka J.K. Rowling postanowili powołać spin-offy, które ukażą przeszłość magicznego świata i zdradzą sekrety dobrze znanych bohaterów. Jednym z nich jest Albus Dumbledore (Jude Law), który pojawił się w serii "Fantastyczne zwierzęta", w której głównym przeciwnikiem jest złowieszczy Gellert Grindelwald (Johnny Depp).

Przeczytaj także

Fani od dawna liczą, że w końcu zobaczą relację, która łączyła te dwie postacie. Niestety w filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" nie pojawiła się scena ukazująca związek potężnych czarodziejów. Zamiast tego, fani dostali jedynie kolejne potwierdzenie ich homoseksualizmu.

"Fantastyczne zwierzęta" - czy zobaczymy związek Dumbledore'a i Grindelwalda?

O tym, że Dumbledore'a i Grindelwalda łączy homoseksualne uczucie mogliśmy dowiedzieć się już z książki "Harry Potter i Insygnia Śmierci", gdzie autorka zasugerowała ich relację. Po kilku latach w końcu potwierdziła, że dwaj najwięksi rywale, byli kiedyś para. Gdy okazało się, że w 2. części "Fantastycznych zwierząt" Grindelwald i Dubledore będą pełnili ważną rolę, fani mieli nadzieję, że zobaczą kulisy ich przeszłości. Niestety tak się nie stało. Pisarka, która odpowiada również za scenariusze spin-offów, opowiedziała o relacji bohaterów w jednym z dodatków, który trafił na domowe wydanie filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda".

Ich relacja była niesamowicie intensywna. Była pełna pasji i stała się relacją miłosną. Ale w każdym związku może się wydarzyć, w związku hetero albo gejowskim, nie ważne, jaką łatkę mu przylepimy, że jedna osoba może nie znać prawdziwych uczuć drugiej. Nie wiesz, wierzysz, że wiesz. Więc ja nie jestem zainteresowana seksualną stroną związku, chociaż uważam, że jest tam seksualny aspekt tej relacji. Bardziej interesuje mnie sens emocji, które żywią do siebie nawzajem, który koniec końców jest najbardziej fascynującą rzeczą we wszystkich ludzkich związkach.

To nie pierwszy raz, kiedy Rowling potwierdziła, że między Dumbledorem i Grindelwaldem jest coś więcej niż młodzieńcza przyjaźń. Nie zmienia to jednak faktu, że fani serii mają już dość kolejnego zapewniania, że bohaterowie są gejami, kiedy twórcy nie pokazują tego na kinowym ekranie. Na Twitterze pojawiło się wiele wpisów dotyczących tego zjawiska.

J.K. Rowling potwierdziła, że niektórzy bohaterowie z jej książek i filmów są gejami wszędzie, tylko nie w tych książkach i filmach.

Mam dość Rowling i jej dupnej inkluzywności. Nie ważne, że mówi nam coś po fakcie. To nie jest fajne. Tak stara się przypodobać. W ten sposób nic nie traci. Umieść to w tekście, a nie cały czas o tym gadaj. To samo tyczy się rasy Hermiony.

JK Rowling goni ulica dziennikarza: "Wiesz, że Hagrid był futrzakiem (subkultura, której członkowie są zafascynowani antropomorficznymi zwierzętami - przyp. red.)? Nie wspomniałam o tym w książkach, ale to było zrozumiałe!  Reprezentacja!!"

J.K. Rowling: "Profesor Quirel lubił pegging (heteroseksualna praktyka polegająca na penetracji męskiego odbytu przez kobietę za pomocą sztucznego członka - tak zwanego strap-on dildo - przyp. red.)"

Jak widać, niektórzy fani postanowili wyśmiać rewelacje Rowling, dotyczące stworzonego przez nią świata. To dość ciekawe zjawisko, udowadniające, że odbiorcy są skłonni zaakceptować zmiany fabularne narzucane przez twórców, ale jedynie w momencie, kiedy pojawiają się one w danym dziele. Samo opowiadanie o przeszłości postaci, czy historii uniwersum nie jest traktowane poważnie. Krytyka dotyczy również wyżej wspomnianej pozornej inkluzywności tworów popkultury. Twórcy starają się zrobić film w taki sposób, by przyciągnąć jak największą ilość widzów, więc powierzchownie wykorzystują wątki mniejszościowe, żeby każdy był zadowolony. Miłośnicy Harry'ego Pottera zdają sobie sprawę, że już za późno na retcon dotyczący orientacji seksualnej Dumbledore'a dopisany do książek o młodym czarodzieju. Liczyli jednak, że filmowe prequele zmienią ten stan rzeczy.

"Fantastyczne zwierzęta 3" - kiedy premiera?

Seria "Fantastyczne zwierzęta" ma się składać z 5 części. Być może wątek miłości Dubledore'a i Grindelwalda powróci w 3. części cyklu. Trudno jednak przewidywać szczegóły fabularne produkcji, która trafi do kin dopiero 20 listopada 2020 roku. Na razie nie wiadomo, czego będzie dotyczyła kontynuacja "Fantastycznych zwierząt".

>>Zobacz też: J.K. Rowling zdradziła obrzydliwą ciekawostkę o czarodziejach<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.