Jak Bill Skarsgård prezentowałby się w roli Jokera w nowym "Batmanie"?

30.07.2019 12:22
Bill Skarsgård (Pennywise)|undefined Fot. kadr z filmu To

W sieci pojawiła się fanowska grafika przedstawiająca Billa Skarsgårda w roli Jokera z nadchodzącej produkcji o "Batmanie" z Robertem Pattinsonem.

O najnowszej solowej produkcji o Batmanie wiadomo na razie bardzo niewiele. Twórcy zdradzili jedynie, że w tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona. Historia reżyserowana przez Matta Reevesa ma opowiadać o młodości Mrocznego Rycerza. Chociaż plotkuje się, że w produkcji pojawi się wiele czarnych charakterów z komiksów DC, na razie nie potwierdzono, z kim będzie musiał się zmierzyć Bruce Wayne.

"The Batman" - Bill Skarsgård jako Joker

Ta niewiedza spowodowała, że fani Batmana zaczęli zastanawiać się, kto będzie antagonistą nadchodzącej produkcji. Wśród kandydatów do tej roli nie mogło oczywiście zabraknąć największego nemezis Mrocznego Rycerza - Jokera. Artysta William Gray postanowił obsadzić w tej roli aktora, który ostatnimi czasy słynie z wcielania się innego upiornego klauna - Pennywise'a z adaptacji książki Stephena Kinga pod tytułem "To". Gray stworzył nawet fanowską grafikę, przedstawiającą Billa Skarsgårda jako Księcia Zbrodni w Gotham.

Trzeba przyznać, że fotomontaż jest naprawdę udany, a Skarsgård w roli Jokera prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Może wygląda na trochę za młodego, ale akcja filmu ma się w końcu rozgrywać w trakcie początków superbohaterskiej kariery Batmana. Joker ma na sobie charakterystyczny komiksowy kostium i klasyczny make-up.

To nie jedyna praca Graya przedstawiająca fanowskie wyobrażenie na temat filmu "The Batman". Na Instagramie grafika pojawił się również inny ikoniczny złoczyńca - Pingwin, którego według niepotwierdzonych plotek miałby zagrać Andy Serkis.

Ta wersja Oswalda Cobblepota trochę różni się od komiksowego oryginału, ale Serkis wydaje się dobrym wyborem do roli szalonego, zdeformowanego czarnego charakteru, co udowodnił wieloma zróżnicowanymi kreacjami w swojej karierze.

Przeczytaj także

"The Batman" - kiedy premiera?

Biorąc pod uwagę, że 4 października 2019 roku do kin trafi solowa produkcja opowiadająca o Jokerze, raczej mało prawdopodobnym jest fakt, że Książę Zbrodni z Gotham pojawi się również w "The Batman". Na film o Mrocznym Rycerzu musimy jeszcze trochę poczekać. Nowa odsłona Batmana trafi na ekrany kin 25 czerwca 2021 roku.

Zobacz też: Fani Batmana mieli wiadomość dla reżysera Matta Reevesa: "nie spie*dol tego filmu!"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.