Jak „Dunkierka” wyglądałby jako film niemy?

Sergiusz Kurczuk
29.12.2017 12:01
Dunkierka jako film niemy|undefined Fot. Like Stories of Old/YouTube

Co by było, gdyby film Christophera Nolana o jednej z najbardziej zaciekłych bitew II wojny światowej postał w epoce kina niemego?

„Dunkierka” Christophera Nolana okazała się sporym zaskoczeniem. Premiera miała miejsce w połowie lata, czyli w okresie zarezerwowanym dla blockbusterów dla mało wybrednych widzów. Filmowi o jednej z najbardziej emocjonujących potyczek podczas II wojny światowej daleko do kina suprerbohaterskiego, kolejnej części „Szybkich i wściekłych”, czy naiwnej opowieści o kosmicznych robotach, potrafiących zmieniać swój kształt. Mimo tego „Dunkierka” zarobiła ponad 525 milionów dolarów, tym samym stając się filmem wojennym, który zebrał największą ilość pieniędzy. 

Jeden z fanów filmu Nolana postanowił sprawdzić, jak „Dunkierka” wyglądałby jako film niemy. W tym celu użyj jednego z najpotężniejszych, ale często mało docenianych narzędzi języka kina - montażu. Okazuje się, że nie wiele potrzeba, żeby całkowicie odmienić atmosferę danej produkcji. Wystarczy umiejętnie zastosować odpowiednie środki. Przekonajcie się sami. 

Twórca niemej wersji „Dunkierki” opowiedział tę samą historię co Nolan w niespełna 10 minut. Jak widać, trzon kina nie zmienił się na przestrzeni lat. Jeśli filmy wojenne rozgrywające się w okresie II wojny światowej są bliskie Waszemu sercu, to na pewno wybierzecie się na „Czas mroku” opowiadający o Winstonie Churchillu. Premiera produkcji z Garym Oldmanem w roli głównej już 26 stycznia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.