Jak Quentin Tarantino wymyślił sposób na uśmiercenie Hitlera w "Bękartach wojny"?

26.07.2019 12:58
kadr z filmu Bękarty wojny |undefined Fot. kadr z filmu Bękarty wojny

Quentin Tarantino był gościem w programie Jimmy Kimmel Live z okazji premiery "Once Upon a Time in Hollywood". Oprócz promowania swojego najnowszego dzieła, opowiedział również o swoich poprzednich filmach, między innymi scenie śmierci Adolfa Hitlera w "Bękartach wojny".

Nie ma chyba bardziej popularnego filmowca naszych czasów od Quentina Tarantino. Chociaż zrobił na razie tylko 8 filmów, każdy z nich jest majstersztykiem pod każdym względem. Tarantino w mistrzowski sposób łączy cechy kina autorskiego z elementami typowymi dla hollywoodzkich blockbusterów. Niebawem do kin wejdzie jego najnowsze dzieło pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood". Filmowiec z tego powodu wystąpił jako gość w programie Jimmy Kimmel Live. Opowiadał w nim nie tylko o swoim najnowszym filmie, ale również poprzednich tytułach.

"Bękarty wojny" - Tarantino o scenie śmierci Hitlera

Jednym z poruszonych tematów był film "Bękarty wojny" z 2009 roku. Akcja działa się w okresie II wojny światowej i opowiadała o oddziale polującym na nazistów. Film pokazuje alternatywne losy przebiegu wojny, między innymi możemy zobaczyć w nim scenę zabójstwa Adolfa Hitlera. Bohaterowie ściągają przywódcę III Rzeszy do kina, w którym dochodzi do zjawiskowego zamachu. Hitler zostaje rozstrzelany, a jego świta ginie w płomieniach.

Kimmel zapytał Tarantino skąd pomysł na takie rozwiązanie akcji.

Pomyślałem sobie: "Nie chcę robić tego, co już było. To zawsze jest słabe w filmach. Już to widziałem. Nie sądzę, że mogliby się zakraść do niego od tyłu, więc co z tym zrobię?". To było mniej więcej o 4 rano. Zapisałem to sobie. I w końcu zdecydowałem: "Trzeba go po prostu zabić". Więc wziąłem kawałek papieru i napisałem: "Po prostu go, k*rwa, zabij".

Mimo podjęcia decyzji pomysł na uśmiercenie Hitlera w kinie nie wszedł od razu do scenariusza. Tarantino postanowił się przespać z tą koncepcją.

Położyłem kartkę na stoliku koło łóżka. Kiedy wstałem następnego ranka, zdałem sobie sprawę, że patrzę na kartkę i zastawiam się: to dobry pomysł, czy zły pomysł? Położyłem się spać, przeczytałem, to co napisałem i stwierdziłem: "To jest ŚWIETNY pomysł".

Czy podobny proces twórcy rozgrywał się podczas pisania scenariusza do "Once Upon a Time in Hollywood"? Być może za jakiś czas reżyser zdradzi sekrety powstawania swojego 9. filmu.

Przeczytaj także

"Once Upon a Time in Hollywood" - kiedy premiera?

Polska premiera "Once Upon a Time in Hollywood" odbędzie się 16 sierpnia 2019 roku. W filmie wystąpili Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Margot Robbie, Timothy Olyphant, Dakota Fanning, Michael Madsen, Tim Roth, Damian Lewis, Luke Perry, Kurt Russell oraz Rafał Zawierucha.

Zobacz też:  Quentin Tarantino - najlepsze filmy znanego reżysera. Wśród nich "Pulp Fiction", "Bękarty wojny"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.