Jak animowano bohaterów „Wyspy psów”? Zobacz niesamowite zakulisowe wideo z planu zdjęciowego

Sergiusz Kurczuk
20.03.2018 13:19
Kulisy filmu Wyspa psów|undefined Fot. FoxSearchlight/YouTube

Najnowszy film Wesa Andersona został zrealizowany za pomocą tradycyjnych technik animacyjnych. W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające ciężką pracę animatorów „Wyspy psów”. 

Wes Anderson słynie z nietuzinkowego podejścia do kinematografii. W 2009 roku zekranizował słynną książkę Roalda Dahla „Fantastyczny pan Lis”. Zamiast posługiwać się nowoczesnymi technologiami i dokonaniami w zakresie grafiki komputerowej, postanowił wykorzystać tradycyjne metody animatorskie. Podobnie jest w przypadku najnowszego dzieła reżysera. „Wyspa psów” to film animowany, opowiadający o Japonii niedalekiej przyszłości, gdzie czworonogów jest więcej niż ludzi. Ponadto zwierzaki roznoszą psią grypę niebezpieczną dla ich dawnych właścicieli. Władze postanawiają zesłać wszystkie psy na Wyspę Śmieci. Chłopiec imieniem Atari Kobayashi porywa samolot i udaje się na miejsce zsyłki psów, by odszukać swojego ukochanego pupila. Zwiastun filmu naprawdę robi wrażenie. Jak sprawiono, że psy i ludzie zaczęli się poruszać?

„Wyspa psów” - jak powstawały animacje do filmu?

W sieci pojawił się materiał wideo z planu zdjęciowego do filmu Andersona. Zamiast komputerowo generowanych bohaterów, użyto kukiełek posiadających wiele punktów ruchu i wymiennych elementów. W zakulisowym filmie pojawia się osoba reżysera, producent oraz animatorzy. Filmowcy opowiadają o swojej pracy, przy okazji zdradzając tajniki tradycyjnej animacji. 

Przy „Wyspie psów” pracowało 27 animatorów, którzy mieli do dyspozycji 10 asystentów. W nowym filmie Andersona plan zdjęciowy zdecydowanie różnił się od tego, co można zastać podczas kręcenia filmów z żywymi aktorami, w wideo widzimy również członków obsady. W oryginalnej wersji „Wyspy psów” głównym bohaterom głosów użyczyli między innymi Ed Norton, Bryan Cranston, Jeff Goldblum, Scarlett Johanson, Liev Schneider, Bill Muray, Tilda Swinton oraz Ken Watanabe. Na Zachodzie film można oglądać od połowy lutego. W polskich kinach „Wyspa psów” pojawi się już 20 kwietnia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.