Jak bardzo Han Solo uszkodził Sokoła Millenium podczas ucieczki z Kessel? [WIDEO]

12.09.2019 10:51
Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja

"Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" odpowiada na wiele różnych pytań fanów Star Wars. Pokazuje, jak wyglądała ucieczka z Kessel. W programie The Star Wars Show zdradzono, jak wysokie były koszty naprawy Sokoła Millenium.

Sokół Millenium to jeden z najpopularniejszych statków pochodzących z "Gwiezdnych Wojen", jeśli nie najsłynniejszy pojazd kosmiczny w historii kinematografii. Chociaż wygląda niepozornie, Han Solo nieraz udowodnił, że potrafi osiągać naprawdę wysokie prędkości. Czasem ucieczki Sokołem Millenium kończą się jednak poważnymi uszkodzeniami statku. Jakich uszkodzeń doznał pojazd podczas słynnej ucieczki z Kessel?

"Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" - ile kosztowała naprawa Sokoła Millenium?

Film "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie" nie odniósł wielkiego sukcesu komercyjnego i wielu fanów uznało go najgorszym filmem w uniwersum "Star Wars". Nie można jednak odmówić mu, że spełnił swojej zadanie - rozwiał wiele wątpliwości na temat przeszłości kosmicznego awanturnika. Pokazał między innymi owianą legendami ucieczkę z Kessel, o której Han Solo wspomniał w IV epizodzie sagi.

Przeczytaj także

Twórcy programu The Star Wars Show postanowili przeanalizować sekwencję ucieczki z kopalń Kessel, ukazanej w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie". Fragment wzbogacono o trzy okna, które informują o szczegółach lotu w czasie rzeczywistym. Mamy więc mapę, na której określono trasę ucieczki, model Sokoła Millenium, na którym zaznaczono kolejne awarie oraz współczynniki określające procentowy poziom uszkodzeń, wartość i opis konkretnej usterki oraz sumę, którą Han musiał zapłacić za naprawę. Analiza zaczyna się od 1:55 poniższego wideo.

Pod koniec pojawia się podsumowanie, pokazujące rzuty statku, na których zaznaczono i wypisano poszczególne uszkodzenia oraz zaprezentowano wartość szkód podaną w kredytach - walucie obowiązującej w uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Sprawność statku po wylądowaniu wynosiła jedynie 12%. Kwota za naprawę to 87500 kredytów. Mimo że nie znamy obecnego kursu kredytu, można śmiało założyć, że to całkiem duża sumka.

Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Sokół Millenium powróci już 19 grudnia 2019 roku w IX epizodzie "Gwiezdnych Wojen". W filmie po kilku dekadach ponownie zobaczymy Billy'ego Dee Williamsa, który ponownie wcieli się w Lando Carrlisiana. Czy po śmierci Hana Solo statek wróci w ręce jego pierwszego właściciela? Przekonamy się za kilka miesięcy. W filmie J.J. Abramsa wystąpili ponadto Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Mark Hamill, Carrie Fisher, Lupita Nyong'o oraz Domhnall Gleeson.

Przeczytaj także

Zobacz też: Nie będzie kolejnej części przygód Hana Solo. Lucasfilm rezygnuje ze spin-offów "Star Wars"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.