Jak będzie wyglądał Zachary Levi jako Shazam? Pojawiły się zdjęcia z planu

Kamil Kacperski
06.03.2018 12:25
Shazam w komiksach DC|undefined Fot. materiały prasowe

W lutym 2018 roku ruszyły zdjęcia do nadchodzącego filmu o dziecięcym superbohaterze, Shazamie. W związku z tym, w sieci pojawiły się zdjęcia z planu, na których po raz pierwszy widać kostium alter ego Billy'ego Batsona.

Praca przy „Shazamie!” ruszyła pełną parą. Po ogłoszeniu, że głównym przeciwnikiem superbohatera zostanie, grany przez Marka Stronga, Dr. Thaddeus Sivana w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze zdjęcia z produkcji. I tu pojawia się pierwsza ciekawostka - film będzie się odbywał w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Przynajmniej tak można wywnioskować po otoczeniu, w którym znajduje się Billy Batson/Shazam na pierwszych fotosach.

Pod koniec lutego 2018 roku pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmu, które przedstawiały bohatera w centrum handlowym. Otoczony jest przez plastikowe, udekorowane choinki, symbolizujące święta. A sam kostium? Wygląda jakby został żywcem wyciągnięty z komiksów:

Jak będzie wyglądał Shazam w swoim filmie?

Kilka dni później, na początku marca 2018 roku, pojawiły się kolejne zdjęcia. Tym razem, zrobione zostały na ulicach Toronto, gdzie „Shazam!” jest obecnie kręcony, a przedstawiają one superbohatera od frontu, dzięki czemu możemy zobaczyć przednią część kostiumu:

Strój przywdziany przez Zachary'ego Leviego przypomina te, które nosili superbohaterowie na początku swoich filmowych przygód. Estetycznie pasuje bardziej do „Supermana” z 1978 roku, niż do tego, co obecnie prezentuje fanom DC w swoich produkcjach. Paradoksalnie, to właśnie dzięki temu „Shazam!” może się okazać sukcesem - nawiązując do filmowej klasyki komiksowego giganta, pokazując jasną, niewinną i pełną nadziei stronę DC, a nie brnąc po raz kolejny w szaro-burą stylistykę ostatnich produkcji. Dzięki temu, „Shazam!” może tchnąć trochę energii w uniwersum DC i zdobyć serca widzów i krytyków na całym świecie.

O czym będzie „Shazam!”?

Pojawił się również oficjalny opis fabuły produkcji, udostępniony przez Warner Bros.:

Czternastoletni chłopak o imieniu Billy Batson otrzymuje od umierającego maga moce 6 legendarnych bohaterów, które aktywuje krzycząc imię starca, „Shazam!”. Dzięki temu, zamienia się on w dorosłego superbohatera nazwanego Kapitan Marvel. Każda z literek jego imienia, reprezentuje inną moc: mądrość Salomona, siła Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, moc Zeusa, odwaga Achillesa i prędkość Merkurego. 

Billy początkowo zachwyca się byciem bohaterem - chociaż takim, który wciąż ma umysł nastolatka - lecz niestety szybko czar pryska. Chłopak zmuszony jest do podjęcia walki ze złym doktorem Sivaną.

Jak potwierdził reżyser filmu, David F. Sandberg, „Shazam!” pojawi się w kinach dopiero 5 kwietnia 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.