Jak brzmi „Świat według Piastów”? Piosenka ze „Świata według Kiepskich” w parodii fanów serialu „Korona Królów” TVP

Justyna Kierzkowska
05.01.2018 13:29
Jak brzmi „Świat według Piastów”? Piosenka ze „Świata według Kiepskich” w parodii fanów serialu „Korona Królów” TVP Fot. kadr z wideo

Ten moment musiał w końcu nastąpić. Nie minęła doba od premiery pierwszego odcinka serialu „Korona Królów”, wyprodukowanego przez Telewizję Polską, a internet dosłownie zalała fala memów, przeróbek i dowcipów. Wśród nich padło - całkiem uzasadnione - porównanie do polsatowskiego „Świata według Kiepskich”.

Wystarczył pierwszy zwiastun produkcji, zapowiadanej jako „wielkiej” i „dla pokoleń”, żeby w sieci pojawiła się niezliczona ilość opinii, komentarzy i dyskusji. „Korona Królów” rozpaliła cały kraj do czerwoności. Początkowo premiera serialu zaplanowana była na 21 listopada 2017 roku, jednak ostatecznie została przesunięta na początek stycznia 2018. Po publikacji drugiego zwiastuna krytycy zarzucali TVP przede wszystkim mały nakład finansowy, który skutkuje jakością nieprzystająca do standardów zachodnich seriali. 

Wszystko najprawdopodobniej zaczęło się od zdjęcia z napisem „Świat według Piastów”, zainspirowanego komentarzami internautów. Przede wszystkim krytykują oni obecne w „Koronie Królów” wyjątkowo kiepskie dialogi, stroje wyglądające, jak z taniej wypożyczalni i zbyt współczesne wnętrza, które zupełnie nie są reprezentatywne dla XIV wieku. Zdjęcia promocyjne także nie zachęcały do zapoznania się z historią wspaniałego rodu Piastów.

polskie_teleseriale Fot. foto: img.joemonster.org

Pierwsze dwa odcinki, które dla Was zrecenzowaliśmy, potwierdziły niestety wszystkie obawy czekających z niecierpliwością na premierę, a reakcje internautów były wyjątkowo zgodne. W „Koronie królów”, emitowanej od 1 stycznia 2018 w Jedynce od poniedziałku do czwartku o 18.30 jest bliżej poziomem do „Klanu”, niż kostiumowych superprodukcji. Krytycy i internauci w przeważającej większości są zdania, że w serialu kuleje dosłownie wszystko. Od rażących sztucznością kostiumów, rekwizytów i scenografii, przez drewnianą grę aktorską i drętwe dialogi, po nudną i pozbawioną wartkiej akcji fabułę. 

Poza memami i masowo powstającymi grupami na Facebooku, takimi jak np. „Oglądam koronę królów dla uciechy”, do sieci trafiła także przeróbka czołówki serialu „Świat według Kiepskich”,emitowanego od 1999 roku w Telewizji Polsat. Jej autorem jest @jamtojest z portalu wykop.pl, zaś autorem tekstu @kompocki również z portalu wykop.pl.

Posłuchajcie, jak brzmi piosenka „Świat według Piastów”:

Czy według Was serial „Korona Królów” powinien zmienić nazwę na „Świat według Piastów”?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.