Jak brzmi imię Kapitan Marvel w języku Kree?

Sergiusz Kurczuk
07.12.2018 11:20
Brie Larson jako Kapitan Marvel|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

Książka "Captain Marvel: Starforce on the Rise" potwierdziła, jak wojownicy Kree nazywali pozbawioną pamięci Carol Danvers. Podpowiedź znajduje się też we fragmencie 2. zwiastuna filmu Marvel Studios.

Na początku grudnia 2018 roku zadebiutował 2. zwiastun filmu "Kapitan Marvel". Zapowiedź zasugerowała, że w produkcji Marvel Studios zobaczymy zupełnie inną niż w komiksach genezę kosmicznej superbohaterki. Carol Danvers została uratowana przed śmiercią przez kosmitów rasy Kree. Kobieta po utracie pamięci zyskała fizjologię Kree i została wojowniczką w drużynie Starforce. W filmie zobaczymy, jak grana przez Brie Larson bohaterka stara się poznać swoją ziemską przeszłość. Zanim jednak Carol poznała prawdę o sobie, przez dość długi czas spędziła pośród Kree. Jak nazywali ją kosmici?

"Kapitan Marvel" - jak brzmi imię bohaterki w języku Kree?

Okazuje się, że pośród Kree Carol jest znana jako Vers. Potwierdziła to powieść "Captain Marvel: Starforce on the Rise", w której opisano przygody bohaterki ze Starforce. W filmie prawdopodobnie Carol nie będzie świadoma, że w rzeczywistości nie należy do Kree i prawdy o swoim pochodzeniu dowie się na początku produkcji. Powróci na Ziemię, by poznać swoją przeszłość i dowie się, że w tak naprawdę jest człowiekiem. Książka "Captain Marvel: Starforce on the Rise" to nie jedyne źródło potwierdzające, że Vers to imię Carol wśród Kree. Tuż przed premierą 2. zwiastuna firma Funko ujawniła listę figurek z serii POP!, które pojawią się w sprzedaży wraz z debiutem produkcji. Jedna z nich, przedstawiająca Kapitan Marvel w stroju Starforce, podpisaną jako Vers. Skąd pochodzi to imię? 

Captain Marvel Funko Pop! Fot. foto: materiały promocyjne

Odpowiedź została ukryta w trailerze filmu. W pewnym momencie widzimy Carol już na Ziemi. Kobieta przeszukuje rządowe archiwa na swój temat i odkrywa, że służyła we flocie Stanów Zjednoczonych. Wśród zdjęć i innych pamiątek znajduje fragment swojego nieśmiertelnika, który jest złamany na pół. Na fragmencie, który pozostał na Ziemi, widnieje napis "CAROL DAN". Prawdopodobnie to jedyna pozostałość po Davners, która została na miejscu wypadku.  Kiedy Kree uratowali Carol, zabrali ją na swój statek z druga połową nieśmiertelnika. Znajdował się na niej dalszy ciąg nazwiska bohaterki - "VERS". W ten sposób kosmici nadali imię pozbawionej pamięci kobiecie.

kadr z filmu Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

21. film Marvel Studios zadebiutuje na dużym ekranie już niedługo. Solowe przygody Carol Danvers będziemy mogli zobaczyć już 8 marca 2019 roku. Jeśli jesteśmy już przy trailerach, to warto pamiętać, że w piątek 7 grudnia 2018 roku prawdopodobnie ma się pojawić pierwszy zwiastun "Avengers 4". Dzięki zapowiedzi w końcu poznamy tytuł filmu. Dzień później prawdopodobnie zobaczymy pierwszą zapowiedź kolejnej produkcji, która trafi do kin w 2019 roku. Chodzi o trailer filmu "Spider-Man: Far From Home". "Avengers 4" pojawi się w kinach 26 kwietnia 2019 roku, a nowe przygody Spider-Mana zobaczymy kilka miesięcy później - 4 lipca. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.