Jak dobrze znasz Hana Solo z „Gwiezdnych wojen”? [QUIZ BEZ SPOILERÓW]

Maciej Koprowicz
24.05.2018 16:13
|center Fot. Album Online/LUCASFILM/20TH CENTURY FOX / AlbumEAST NEWS

Na ekrany wchodzi właśnie film o młodych latach najsłynniejszego awanturnika odległej galaktyki -  „Solo. A Star Wars Story”. To dobra okazja, by sprawdzić, czy wiecie o nim wszystko!

Han Solo to jedna z najbardziej kochanych przez fanów postaci z filmowego uniwersum George’a Lucasa. Doskonały pilot, właściciel najszybszej kupy złomu w galaktyce, czyli statku kosmicznego „Sokoł Milennium”. Cyniczny przemytnik, któremu zależy tylko na pieniądzach – a przynajmniej sam tak twierdzi. Brawurowy i zuchwały awanturnik, który nawet w roju asteroid nie traci zimnej krwi. Pewny siebie playboy, który rozkochał w sobie pewną księżniczkę. Wreszcie człowiek o wielkim sercu, który dla przyjaciół i rodziny gotów jest zrobić naprawdę wiele.

Hana poznajemy w IV epizodzie „Gwiezdnych wojen” jako przemytnika na usługach gangstera Jabby Hutta. Zostaje zatrudniony przez Obi-Wana Kenobiego, by zawiózł starego mistrza i jego ucznia Luke’a Skywalkera na planetę Alderaan, na pomoc księżniczce Lei Organie. Solo trafia w samo serce galaktycznej Rebelii przeciwko Imperium i stopniowo staje się jej czołową postacią. Gdy Imperium zostaje pokonane, nie udaje mu się uratować przed Ciemną Stroną Mocy swojego syna, Bena Solo, ale robi wszystko, by go odzyskać.

Galaktyczny „łajdak o złotym sercu” pojawia się w czterech filmach gwiezdnej sagi – „Nowa nadzieja”, „Imperium kontratakuje”, „Powrót Jedi” i „Przebudzenie Mocy”, czyli epizodach IV-VII. We wszystkich w rolę Hana wcielił się Harrison Ford. Teraz słynny aktor przekazał pałeczkę młodszemu aktorowi, Aldenowi Ehrenreichowi, który zagrał główną rolę w filmie o początkach przestępczej kariery Hana Solo.

„Solo. A Star Wars Story”/„Han Solo. Gwiezdne wojny – historie”

Film „Han Solo. Gwiezdne wojny – historie” opowiada o młodych latach Hana. Dowiadujemy się z niego, jak rozpoczęła się jego przyjaźń z Chewbaccą i Lando Calrissianem, a także jak wszedł w posiadanie legendarnego „Sokoła Milennium”. Film w reżyserii Rona Howarda ma premierę 25 maja 2018.

Zanim poznacie nowe szczegóły barwnej biografii Hana Solo, sprawdźcie, jak dużo wiecie o tej postaci już teraz. Zapraszamy do udziału w naszym quizie o najsłynniejszym pilocie i przemytniku w odległej Galaktyce! Tych, którzy nie widzieli filmu „Solo. A Star Wars Story” uspokajamy – nie pytamy w nim o jego treść ani nie zdradzamy nic z jego fabuły!

foto: kadr z wideo|undefined
Rozwiąż quiz

W ile parseków Han pokonał „Sokołem Milennium” trasę na Kessel?

foto: kadr z wideo|undefined

W ile parseków Han pokonał „Sokołem Milennium” trasę na Kessel?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.