Jak duży jest megalodon? Zobacz klip z filmu „The Meg”

Sergiusz Kurczuk
13.06.2018 11:25
The Meg|undefined Fot. materiały promocyjne

Megalodon z filmu „The Meg” napływa! W sieci pojawił się klip przedstawiający rekina w akcji. 

Wygląda na to, że filmy o morderczych bestiach nigdy nie znudzą się twórcom oraz widzom. Tego lata będziecie bali się beztrosko pluskać w morzu, bo po obejrzeniu „The Meg” koszmarne obrazy same będą pojawiać się Wam przed oczami. Najnowszy film Jona TurteltaubaJasonem Stathamem w roli głównej opowiada bowiem o potężnym prehistorycznym rekinie, który jakimś cudem dożył do naszych czasów i terroryzuje bogu ducha winnych plażowiczów, nurków i naukowców. Do sieci trafił fragment filmu, w którym możemy przyjrzeć się morderczej rybie. 

„The Meg” - klip z filmu z megalodonem w akcji

Na oficjalnym Twitterze filmu możemy obejrzeć krótki wycinek z „The Meg”, w którym zaprezentowano potęgę kopalnego rekina. Widzimy nie tylko jego ogromne ciało, szeroką paszczę i ostre jak brzytwa zęby, ale również atak potwora. 

Rekin jest tak wielki, że bez problemu jest w stanie połknąć klatkę z nurkiem w środku. Nic dziwnego. Głównym bohaterem filmu jest bowiem megalodon. Gatunek największego rekina i ryby drapieżnej w ogóle, jaka istniała na świecie. Jego nazwa naukowa wzięła się od greckich słów mégas (wielki) i odoús (ząb), ponieważ paleontolodzy znajdują głównie jego ogromne zęby. Najdłuższy znaleziony ząb rekina mierzył ponad 16 centymetrów długości, a sam rekin mógł osiągać nawet 18 metrów długości. Prawdopodobnie głównie polował na wieloryby, więc nic dziwnego, że w filmie jest w stanie atakować nawet łodzie, co ukazano w zwiastunie „The Meg”

Chociaż megalodon rekin zamieszkiwał okres miocenu i pliocenu, w filmie grupa naukowców odkrywa, że ryba przetrwała do naszych czasów. Badacze stają się celem ataku potwora. Na ratunek ruszy im były wojskowy nurek o imieniu Jonas Taylor. W jaki sposób pokona ogromnego rekina? Dowiemy się 24 sierpnia 2018 roku, kiedy produkcja trafi do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.