Jak ginęły największe czarne charaktery horrorów? Zobacz kompilację najlepszych śmierci

Sergiusz Kurczuk
19.03.2018 15:19
Jason Voorhees - śmierć|undefined Fot. kadr z filmu Piątek, trzynastego IV: Ostatni rozdział

Od Nosferatu, przez Freddy'ego Kruegera po Pennywise'a. Jak ginęły potwory z horrorów?

Horror to gatunek filmowy stary jak sama kinematografia. Ludzie od zawsze lubili się bać, więc kiedy nowa technologia pozwoliła opowiadać o potworach, które pojawiały się jedynie w książkach i strasznych opowieściach, od razu powołano dożycia pierwsze filmy kina grozy. Wszystkie horrory mają wiele elementów wspólnych, ale najczęściej powtarzającym się, jest finałowa scena, w której protagonista zabija monstrum, dające o sobie znać przez większą część fabuły. Twórcy kanału YouTube Jarvis City postanowili stworzyć zestawienia, w którym można podziwiać najciekawsze śmierci czarnych charakterów z filmów grozy. 

Horrory - jak ginęły czarne charaktery?

Potwory pojawiające się w horrorach to chyba drugi, zaraz po superbohaterach, typ postaci współczesnej kultury popularnej, który tak często ginie i powraca do życia. Niektóre stwory są unicestwiane raz na zawsze, ale bohaterowie slasherów powracali z zaświatów kilkukrotnie. Twórcy kolejnych części tym bardziej musieli się starać, żeby śmierć przeciwników była jak najciekawsza i zaskakująca. Z tego powodu youtuberzy postanowili wybrać najciekawsze sceny śmierci horrorowych  stworów i stworzyć kompilację. 

W trwającym ponad 15 minut wideo pokazano przekrój historii horroru. Śledzimy więc śmierci antagonistów od „Nosferatu” z 1922 roku przez klasyczne filmy o potworach takich jak Drakula lub wilkołak, po bardziej krwawe produkcje pokroju „Szczęk” czy klasyki slasherów w postaci „Piątku trzynastego”, „Koszmaru z ulicy Wiązów” i „Halloween” aż po hity roku 2017 - „Uciekaj” i „To”. Oprócz takich sław horroru, jak Freddy Krueger, Pamela i Jason Voorhees, Laleczka Chucky, Annie Wilkes, Jack Torrance, Pennywise, Jigsaw czy Ksenomrof, pojawiają się też mniej znane postacie. Trzeba przyznać, że wideo stworzone przez Jarvis City to niezła lekcja historii kina grozy zarówno dla amatorów tego gatunku, jak i zupełnych nowicjuszy.

A jeśli lubicie czarne charaktery, ale pochodzące z komiksów, to koniecznie zobaczcie zestawienie najlepszych złoczyńców nie tylko z Marvel Comics i DC

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.