Jak miał wyglądać Kylo Ren w „Ostatnich Jedi”? Początkowa koncepcja zaskakuje [SPOILER]

Natalia Hluzow
19.12.2017 15:58
Jak miał wyglądać Kylo Ren w „Ostatnich Jedi”? Początkowa koncepcja zaskakuje [SPOILER] Fot. kadr z filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”

Rysunki z artbooka „Gwiezdnych wojen” ujawniają, jak miał początkowo prezentować się Kylo Ren w 8. części „Star Wars”.

Wszystkie malownicze kadry i piękne ujęcia z filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, zanim trafiły na ekran, zostały narysowane przez artystów pracujących nad wizualną koncepcją filmu. Wiele concept artów, także tych które ostatecznie nie zostały wykorzystane w 8. części „Star Wars”, znalazło się w książce „The Art. Of Star Wars: The Last Jedi” przygotowanej przez Phila Szostaka. Jeden z rysunków przykuwa szczególną uwagę przez wzgląd na zaskakującą fryzurę (a raczej jej brak) Kylo Rena.

Wygląda na to, że przemiana wizerunku Bena Solo w „Ostatnich Jedi” miała pójść o wiele dalej i polegać nie tylko na zdjęciu i zniszczeniu słynnego hełmu Kylo Rena oraz prezentowaniu nagiego torsu, ale także na zgoleniu włosów z głowy. Ostatecznie Adamowi Driverowi udało się zachować swoją standardową fryzurę, jednak trzeba przyznać, że na powyższym rysunku prezentuje się o wiele bardziej dostojnie i mrocznie niż filmach.

Wśród udostępnionych szkiców z artbooka znalazła się też pierwotna wersja Rose, którą możecie zobaczyć poniżej.

Film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku. Jest to ostatnia część sagi, w której wystąpiła Carrie Fisher w roli legendarnej księżniczki Lei. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.