Jak nazywają się kryształowe lisy z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”?

Sergiusz Kurczuk
21.11.2017 15:49
Jak nazywają się kryształowe lisy z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”? Fot. Comicbook.com/YouTube

VIII epizod „Gwiezdnych Wojen” wprowadzi wiele nowych stworzeń w uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa. Jednym z nich będzie kryształowy lis z planety Crait. Jak nazywa się to niezwykłe zwierzę?

Im bliżej premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, tym więcej pojawia się szczegółów na jego temat. Niedawno Jon Boyega zdradził, że jego bohater jest kosmicznym terrorystą. Oprócz powrotu Luke'a Skywalkera i narastającego konfliktu między Najwyższym Porządkiem a Ruchem Oporu, emocje fanów wzbudzają również zupełnie nowi przedstawiciele fauny planet odległej galaktyki, w której dzieje się akcja sagi. Do tej pory twórcy zaprezentowali urocze Porgi, które mają szansę stać się nowymi Ewokami oraz dumne, przypominające konie fathiery.

W ostatnim zwiastunie pojawia się kolejny zwierzak - kryształowy lis zamieszkujący zasolone połacie planety Crait. Według doniesień Entertainment Weekly stworzenia nazywają się vulptex i są zilustrowaniem idei, według której życie może powstać nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. O vulpteksach wypowiedział się Neal Scanlan, który jest odpowiedzialny za dział efektów specjalnych, powołujący do życia kosmiczne stworzenia.

Pomysł na te niesamowite dzikie zwierzęta jest taki, że żyjąc na tej planecie, żywiły się jej powierzchnią i w końcu stały się krystaliczne. Zamieszkują nory, znajdujące się w tunelach pod planetą. Tu się pojawia ich zdolność do błyszczenia w ciemności, która zapewnia naszym bohaterom światełko w tunelu.

Inspiracją do powstania vulpteksów były zwykłe psy. Modelem był zresztą mały psiak, któremu zbudowano kostium pokryty przezroczystymi słomkami do picia. Na stronie Entertainment Weekly pojawiło się zresztą wideo, w którym twórcy opowiadają o procesie twórczym. 

Nowego zwierzaka w akcji zobaczymy już 14 grudnia 2017 roku podczas premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.