Jak początkowo miał wyglądać ksenomorf?

Robert Skowronski
27.04.2017 10:07
Jak początkowo miał wyglądać ksenomorf? Fot. kadr z filmu

Zanim H.R. Giger przedstawił swoją koncepcję na wygląd ksenomorfa miał on wyglądać zupełnie inaczej.

Nad designem kosmicznego monstrum pracował cały sztab ludzi, wśród których znajdował się m.in. Ron Cobb. Jego wizja odbiega od tego co wykreował szwajcarski artysta, także koncepcja na kolorystykę świata przedstawionego jest inna od tego co można było oglądać w dziele Ridleya Scotta. Na poniższych szkicach widzimy pomieszczenia wypełnione czerwieniami. Przynajmniej część grafik odstaje od stonowanych barw znanych z filmu z 1979 roku.

Zobaczcie jak mógł wyglądać Obcy oraz Acheron LV-426:

Warto dodać, że w „Obcym - 8. pasażerze Nostromo” ksenomorfa zagrał Nigeryjczyk Bolaji Badejo. Na początkowym etapie prac nad filmem jego reżyserem miał być Robert Aldrich („Parszywa dwunastka”, „Co się zdarzyło Baby Jane?”), który w roli monstrum zamierzał obsadzić... ogolonego orangutana. Opowiedział o tym producent Walter Hill:

Aldrich uważał, że sukces filmu jest uzależniony od koncepcji na potwora. Twierdził, że musimy zaproponować coś szczególnie unikatowego. Powiedział: „Być może nie jest to najlepszy pomysł, ale może powinniśmy ściągnąć orangutana, ogolić go i wyszkolić sukinsyna. Tego nie widzi się na co dzień”.

Na szczęście obraz stworzył Ridley Scott a scenarzysta Dan O'Bannon przedstawił sobie reżysera i H.R. Gigera. Cobbowi trzeba jednak oddać, że to on wpadł na pomysł tego, żeby w żyłach obcego płynął kwas.

Przypominamy, że w „Obcym: Przymierze” zobaczymy Neomorfy. Obraz trafi do nas 19 maja 2017 roku. W obsadzie znaleźli się Katherine Waterston, Michael Fassbender, Danny McBride, Billy Crudup, James Franco, a także Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England i Benjamin Rigby.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.