Jak powstawał polski dubbing do animacji „Sing”?

Robert Skowronski
02.12.2016 12:18
Jak powstawał polski dubbing do animacji „Sing”? Fot. kadr z wideo

Do polskiej wersji językowej animacji „Sing” zaproszono całe grono rozpoznawalnych twarzy. Zobaczcie jak powstawał dubbing do bajki o rozśpiewanym misiu koala.

Film Gartha Jenningsa, czyli twórcy „Autostopem przez galaktykę”, przenosimy się do teatru prowadzonego przez koalę Bustera Moona. Popada on kłopoty związane z utrzymaniem interesu. Jednak kochając teatr zrobi wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata.

Kto weźmie w nim udział?

  • zapracowana matka 25 prosiaczków, świnka Rosita (Małgorzata Socha)    
  • pewna siebie, przemądrzała mysz Mike o głosie Franka Sinatry (Krzysztof Jankowski)    
  • roztańczony świniak Gunter (Jarosław Boberek)    
  • punkowa rebeliantka jeżozwierzyca Ash (Ewa Farna)    
  • młody gangster o pięknym głosie i wielkiej wrażliwości, goryl Johnny (Adam Zdrójkowski)    
  • nieśmiała słonica Meena o głosie wartym wszystkich nagród i zaszczytów (Katarzyna Sawczuk)

W główną rolę, postać koali Bustera Moona, właściciela upadającego teatru, wciela się Marcin Dorociński. W obsadzie pojawi się także Małgorzata Walewska, która wciela się w postać czarnej owcy o złotym sercu, wielkiej gwiazdy Nany Noodleman. W filmie usłyszymy także Honoratę Skarbek i Dawida Kwiatkowskiego oraz youtuberów Marcina Dubiela i Stuarta Burtona czy też blogerkę Angelikę Muchę. 

Zobaczcie jak oni wszyscy poradzili sobie z zadaniem zdubbingowania „Sing”:

Zobaczcie również zdjęcia przedstawiające aktorów przy pracy, a także fotografie, na których są oni z postaciami, którym udzielają głosu:

W obrazie usłyszymy – w oryginalnych wersjach językowych – kilkadziesiąt wielkich przebojów muzycznych – od Franka Sinatry po Lady Gagę. „Sing” to przede wszystkim opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie i o spełnianiu marzeń. Film światową premierę miał we wrześniu 2016 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Do polskich kina zawita 6 stycznia 2017.

Za produkcję animacji odpowiada wytwórnia Illumination Entertainment, założona przez Chrisa Meledandriego. Stamtąd pochodzą np. „Jak ukraść Księżyc”, „Minionki rozrabiają” oraz „Minionki” – film, który stał się drugim najbardziej kasowym animowanym filmem w historii.

W oryginalnej wersji językowej „Sing” głosu animowanym postaciom udzielili m.in. laureaci Oscara Matthew McConaughey i Reese Witherspoon oraz Scarlett Johansson, John C. Reilly, Jennifer Saunders, Tori Kelly i Seth MacFarlane.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.