Jak powstawały „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”? Zobacz nowy materiał zza kulis

Sergiusz Kurczuk
28.11.2017 11:57
Jak powstawały „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”? Zobacz nowy materiał zza kulis Fot. IGN/YouTube

Fani odliczają dni do premiery VIII epizodu zatytułowanego „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Tymczasem w sieci pojawiły się nowe materiały pochodzące z planu filmowego. Zobacz jak powstawała kolejna część kosmicznej sagi. 

Do premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” zostało już niewiele czasu. VIII epizod pojawi się w polskich kinach już 14 grudnia 2017 roku. Ponownie zobaczymy dobrze znanych bohaterów z oryginalnej trylogii oraz całkiem nowe postacie wprowadzone w „Przebudzeniu Mocy”. W nowej części kosmicznej opowieści wystąpią również nowe stworzenia zamieszkujące obce planety odległej galaktyki. 

Serwis IGN opublikował film, na którym można zobaczyć, jak powstawała druga część nowej trylogii „Star Wars”. 

Widzimy w nim sekrety speców od efektów specjalnych, trening aktorów, kulisy scenografii oraz... reżysera Riana Johnsona naśladującego głos Chewiego! Materiał przepleciono fragmentami rozmów z aktorami, którzy wystąpią w filmie. Pojawiają się nowi bohaterowie grani przez Jona Boyegę i Daisy Ridley, ale jest również ulubieniec fanów „Star Wars” - Mark Hamill. Nie mogło zabraknąć wszechobecnych w kampanii marketingowej Porgów. Pojawiają się również śmieszne momenty z przerw pomiędzy poszczególnymi scenami.

Dzięki materiałowi making of możemy przekonać się, że nie wszystkie efekty specjalne, które pojawiają się w filmie, generują komputery. Do powstania nowej części „Star Wars” użyto również wiele tradycyjnych rozwiązań. Czy film „Ostatni Jedi” okaże się sukcesem? Wszystko na to wskazuje. Poza tym studio Lucasfilms już zapowiedziało kolejną trylogię, za którą odpowiedzialny będzie Rian Johnson. Reżyser wyznał na jednym z przedpremierowych pokazów VIII epizodu, że następne filmy odejdą od wątku rodziny Skywalkerów. Na razie nie ma jednak co wybiegać tak daleko w przyszłość.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.