Jak siostra Freddiego Mercury'ego zareagowała na kreację Ramiego Maleka w "Bohemian Rhapsody"?

Sergiusz Kurczuk
19.12.2018 14:17
Rami Malek (Bohemian Rhapsody)|undefined Fot. kadr z filmu Bohemian Rhapsody

Rami Malek, który zagrał Freddiego Mercury'ego w filmie Bohemian Rhapsody, spotkał się z siostrą wokalisty Queen podczas zdjęć do biografii. Jak zareagowała Kashmira Cooke?

Film "Bohemian Rhapsody" opowiadający historię zespołu Queen został doceniony nie tylko przez fanów brytyjskiej grupy, ale również osób zachwycających uwagę na najmniejsze detale dotyczące kostiumów i charakteryzacji. Produkcja będzie miała szansę wygrać Oscara za metamorfozę Ramiego Maleka we Freddiego Mercury'ego. Aktor musiał dać z siebie wszystko, by upodobnić się do artysty, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. W jednym z wywiadów zdradził między innymi kulisy noszenia sztucznych zębów. Jak na jego rolę zareagowali najbliżsi Mercury'ego?

"Bohemian Rhapsody" - jak siostra Freddiego Mercury'ego odebrała rolę Ramiego Maleka?

W filmie Bryana Singera widzowie poznają nie tylko historię samego zespołu Queen, ale również życie prywatne Freddiego Mercury'ego. Wśród postaci występujących w "Bohemian Rhapsody" pojawia się między innymi siostra wokalisty - Kashmira Cooke. Malek w rozmowie z Jimmym Kimmelem został zapytany o reakcję kobiety na jego kreację aktorską. Okazało się, że Cooke pojawiła się na planie zdjęciowym filmu.

Tak, poznałem jego siostrę. Przyszła zobaczyć mnie jako młodego Freddiego z długimi włosami i oczywiście zębami oraz make-upem - wszystkimi elementami glamrockowego stylu wczesnych lat 70. Zaśmiała się. Jak pewnie możesz sobie wyobrazić, był to niewiarygodnie dziwny, obcy moment w jej życiu... Później się rozpłakała. Poważnie mówiąc, napisała mi najbardziej poruszający e-mail, jaki dostałem. Był bardzo mocny. Zdobycie głosu akceptacji ze strony najbliższych osób zespołu było dla mnie wszystkim.

Jak widać, Kashmira Cooke była zachwycona tym, jak bardzo Rami Malek przypomina jej zmarłego brata. Do tej pory pojawiały się jedynie informacje o docenieniu pracy twórców "Bohemian Rhapsody" ze strony członków zespołu Queen, takich jak Brian May czy Roger Taylor. Obaj muzycy przyznali, że oglądanie "Bohemian Rhapsody" było dla nich jak podróż w czasie.

"Bohemian Rhapsody" - jak Kashmira Cooke zareagowała na film?

Postać Kasmiry, grana przez Priyę Blackburn pojawia się w "Bohemian Rhapsody" w dosłownie w kilku scenach dziejących się w domu rodzinnym wokalisty. Głównym bohaterem tych fragmentów jest raczej relacja Mercury'ego z ojcem. Kashmira Cooke nie obawiała się więc o to, jak zostanie przedstawiona w biografii Queen. Bardziej zależało jej na odpowiednim ukazaniu brata. Chociaż w produkcji pojawia się kilka nieścisłości, osoby związane z Freddiem Mercurym pozytywnie wypowiadają się o "Bohemian Rhapsody", a łzy wzruszenia Cooke na planie filmu mogą to potwierdzić, że aktor na kilka chwil przywrócił muzyka do życia. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.