Jak stworzyć ostrze Altaira z Assassin's Creed?

Robert Skowronski
02.01.2017 10:19
Jak stworzyć ostrze Altaira z Assassin's Creed? Fot. kadr z wideo

Przed premierą dzieła z rolą Michaela Fassbendera być może warto zaopatrzyć się w oręż godny prawdziwego asasyna...

Wiecie już jak wykonać miecz Gryffindora z „Harry'ego Pottera”, a nawet miecz świetlny. Pora więc na jakąś nową stal. Z racji, że już 6 stycznia 2017 roku na polskie ekrany wkroczy „Assassin’s Creed” w reżyserii Justina Kurzela pokazano jak wykonać ostrze Altaira doskonale znane miłośnikom serii gier od Ubisoft.

Jest to krótki miecz występujący w Assassin's Creed, Assassin's Creed II, Brotherhood i Revelations. Broń posiada rękojeść w kształcie orła. Wykonanie miecza nie należy do prostych zadań, gdyż jak pokazuje poniższe wideo potrzebna jest do tego kuźnia i cały sztab specjalistów. Oto jak powstaje ostrze Altaira:

Są wśród Was osoby, którym nieobcy jest fach kowala i wytwarzanie broni białej? Prawdopodobnie zainteresują Was filmy w 360 stopniach, na których w jeszcze większych szczegółach udokumentowano wykuwanie ostrza Altaira:

W filmowym „Assassin’s Creed” poznamy historię Calluma Lyncha pracującego jako barman. Bohater wpada w ręce tajnej organizacji, która poddaje go działaniu maszyny zwanej Animusem. Jej zastosowanie sprawia, że Callum nabywa wspomnienia swoich przodków, a ci byli skrytobójcami w XV-wiecznej Hiszpanii. Bohater jako Aguilar de Agarorobo udaje się w podróż w czasie, aby zdobyć cenne artefakty.

Autorami scenariusza są Michael Lesslie, Bill Collage oraz Adam Cooper. Na ekranie ujrzymy Michaela Fassbendera, Marion Cotillard, Michaela K. Williamsa, Jeremy'ego Ironsa czy Brendana Gleesona.

Film został oparty na zapoczątkowanej w 2007 roku serii gier. W sumie powstało dziewięć kolejnych jej odsłon oraz wiele dodatków, z czego ostatnią częścią jest Assassin's Creed: Syndicate.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.