Jak twórcy „Gry o tron” próbowali zdradzić pochodzenie Jona Snowa?

Robert Skowronski
18.07.2016 14:51
Jak twórcy „Gry o tron” próbowali zdradzić pochodzenie Jona Snowa? Fot. kadr z serialu

Ostatni odcinek 6. sezonu „Gry o tron” zdradził nam kim byli rodzice Jona Snowa. Jednak twórcy próbowali nam tę wiedzę przekazać już wcześniej.

Oczywiście wszystko odbywało się skrycie. Podrzucane były tylko niewiele mówiące tropy, kwestie, które zdawały się nic nie znaczyć. Jednak teraz dysponując już odpowiednią wiedzą możemy prześledzić, jak David Benioff i D.B. Weiss gdzieś między wierszami zdradzali prawdę o pochodzeniu Jona Snowa.

Uwaga! Tekst zawiera spoilery, więc jeżeli nie poznaliście jeszcze tajemnicy związanej z korzeniami Lorda Dowódcy Nocnej Straży, to lepiej przerwijcie czytanie już teraz i nie próbujcie włączać poniższego wideo. Jeżeli jednak prawda jest Wam znana lub po prostu nie możecie się doczekać, aż zasłona niedopowiedzenia zostanie ściągnięta, to zostańcie z nami.

Jak wiecie, albo też nie, Jon Snow wbrew temu co było nam wmawiane przez 6 sezonów trwania serialu, wcale nie jest bękartem Neda Starka, który wrócił do Winterfell z nieślubnym dzieckiem. Jon to syn Rhaegara Targaryena i Lyanny Stark, co czyni go prawowitym władcą Siedmiu Królestw. Prawdę o tym wyjawiła nam wizja Brana, który stał się Trójoką Wroną. Chłopak widział, jak młody Ned patrzy na śmierć Lyanny, a ta w akcie swojej ostatniej woli prosi go o zaopiekowanie się noworodkiem będącym synem Rhaegara.

Mając tę wiedzę, aż chce się powrócić do 1. sezonu i przeanalizować, to w jaki sposób Ned kłamał Catlyn. Powstaje też głód wrócenia do innych odcinków i sprawdzenia tego, gdzie pojawiały się te wszystkie napomknięcia o prawdziwym pochodzeniu Jona. Nie musimy jednak tego robić dzięki poniższemu wideo:

Przypominamy, że emisja każdego kolejnego sezonu rozpoczynała się w marcu lub kwietniu, tym razem wszystko zostanie jednak opóźnione. 7. seria „Gry o tron” będzie też krótsza od poprzednich i będzie stanowiła przedostatnią w historii całego serialu.

Nie tylko Jon Snow ma swoją tajemnicę, takową posiada też Kit Harrington. Aktor wyznał, że zdarzyło mu się zasnąć podczas kręcenia „Gry o tron”.

Wiedzieliście już wcześniej kim są rodzice Jona Snowa?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.