Jak wygląda mumia, która zaatakuje Toma Cruise'a?

Robert Skowronski
11.07.2016 15:27
Jak wygląda mumia, która zaatakuje Toma Cruise'a? Fot. Greg Sirc / Splash News / East News + Dzik Pejnta

Do sieci trafiły zdjęcia z planu widowiska z Tomem Cruisem. Zobaczcie jak wygląda Sofia Boutella w roli tytułowej mumii.

Fotografie pochodzą z miejsca realizacji jednej ze scen w Londynie. Reżyserem dzieła, które trafi do kin 9 czerwca 2017 roku został Alex Kurtzman - jest on też producentem do spółki z Chrisem Morganem i Seanem Danielem. Scenariusz został zaś napisany przez Jona Spaihtsa („Prometeusz”), a producentem wykonawczym jest Bobby Cohen.

O czym będzie opowiadać film? W grobowcu ukrytym na pustyni spoczywa starożytna królowa (Sofia Boutella). Przed wiekami została niesprawiedliwie pozbawiona swojego przeznaczenia. Teraz zostaje przebudzona, podobnie jak jej wściekłość, za którą idzie okrucieństwo skierowane w stronę ludzkości.

Twórcy zapowiadają zachwyt i emocje, które będą się wydobywać z piasków Bliskiego Wschodu, jak i mroków labiryntu ukrytego pod współczesnym Londynem. Wszystko to w zupełnie nowym ujęciu świata bogów i potworów. Czy faktycznie tak będzie? Wstępnie możemy się o tym przekonać poprzez zdjęcia z planu:

Wcześniej mogliśmy zobaczyć inne zdjęcia z planu w brytyjskim Oxford. Widzimy na nich Toma Cruise'a oraz Annabelle Wallis:

W filmie oprócz wymienionych wyżej gwiazd wystąpią także Courtney B. Vance (zagra żołnierza jednostek specjalnych), Jake Johnson (jako członek oddziału wojskowego), a także Russell Crowe. Aktor jest podekscytowany swoją rolą, jak i całym projektem:

To jak to wszystko zostało przeniesione we współczesny świat, to jak wszystko jest budowane, czy jak bohaterowie oddziałują na swoje historie nawzajem, jest fantastyczne. Rozmawiałem już kilkukrotnie z Alexem Kurtzmanem, a Toma Cruise'a znam od 1992 roku.

Przypominamy, że pierwsza „Mumia” powstała w 1932 roku z Borisem Karloffem w tytułowej roli. W 1999 roku doczekaliśmy się zaś remake'u z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz na pierwszym planie. Film opowiadał o poszukiwaczach starożytnych skarbów, którzy natknęli się na tajemniczą mumię i wprowadzili w życie straszliwą klątwę. Następnie powstały dwie kontynuacje - każda z nich zarobiła na świecie ponad 400 milionów dolarów.

Studio Universal Pictures planuje odświeżyć kilka klasycznych filmów o potworach. Zapowiedziano już remake „Niewidzialnego człowieka” z 1933 roku, w którym wystąpi Johnny Depp.

Jak Wam się podoba Sofia Boutella jako mumia?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.