Jak wyglądałby Hogwart z czarnoskórymi gwiazdami w roli nauczycieli?

Sergiusz Kurczuk
12.01.2018 16:51
Jak wyglądałby Hogwart z czarnoskórymi gwiazdami w roli nauczycieli? Fot. kadr z filmu Harry Potter, Martin Sloan/East News

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wyglądałby Howgwart, gdyby uczyli w nim Snoop Dogg albo Prince? 

Filmowy i książkowy Hogwart był odzwierciedleniem przekroju społeczeństwa Wielkiej Brytanii. Pojawiły się więc postacie o różnych kolorach skóry. Wśród czarnoskórych bohaterów w pamięć zapadli najbardziej Dean Thomas (Alfred Enoch), Angelina Johnson (Tiana Benjamin) oraz Lee Jordan (Luke Youngblood). Jednak główni bohaterowie to biali. Ale od czego jest wyobraźnia fanów i media społecznościowe?!

Czym jest #BlackHogwarts?

Na Twitterze pojawił się hasztag #BlackHogwarts, którym oznaczone są propozycje czarnoskórych gwiazd, głównie muzyki, na stanowiska nauczycieli. W roli eksperta od zielarstwa pojawił się oczywiście profesor Snoop! Nauczycielem obrony przed czarną magią (niezamierzona gra słów!) został wybrany Prince. Zmianie uległy również tradycje i typowe zachowania uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Na przykład jako Patronusa można wyczarować sobie... Tupaca. Zresztą zobaczcie sami:

Skoro niebawem może powstać film o czarnoskórym Jamesie Bondzie, to być może niedługo zobaczymy odmienioną wersję serii „Harry Potter”? Na razie czekamy na premierę drugiej części spin-offa „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, która odbędzie się 16 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.