Jak wyglądałby film „Avengers: Infinity War”, gdyby powstał 30 lat temu?

Sergiusz Kurczuk
14.12.2017 14:35
Jak wyglądałby film „Avengers: Infinity War”, gdyby powstał 30 lat temu? Fot. Darth Blender/YouTube

Co by było, gdyby Hollywood wcześniej odważyło przenieść uniwersum Marvela na duży ekran? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć internetowi twórcy, którzy korzystając ze starych filmów o superbohaterach, stworzyli alternatywną wersję zwiastuna do „Avengers: Infinity War”. 

Filmy Marvel Studios, to nie pierwsza próba przeniesienia przygód bohaterów komiksów na duży ekran. W latach 90. próbowano z kilkoma herosami, ale niestety żadna z produkcji nie odniosła sukcesu. O większości fani woleliby zapomnieć. Dopiero w roku 2008 udało się przekonać Hollywood, że stworzenie filmowej wersji złożonego świata znanego z komiksów Marvela nie jest złym pomysłem. I co najważniejsze, bardzo się opłaca. Najlepszym potwierdzeniem może być nadchodząca 3. część serii „Avengers” o podtytule „Infinity War”. Zwiastun do tego filmu stał się najczęściej oglądanym trailerem w historii serwisu YouTube.

Twórcy kanału Darth Blender postanowili zaprezentować alternatywną rzeczywistość, w której film „Avengers: Infinity War” miał premierę gdzieś na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Jak wyglądaliby superbohaterowie Marvela sprzed 3 dekad? Sprawdźcie w fanowskim retro zwiastunie:

Do stworzenia wideo użyto fragmentów wielu filmów i seriali sprzed wielu lat. Oczywiście skorzystano z wczesnych podejść do takich herosów jak Kapitan Ameryka, Hulk czy Spider-Man. Zamiast Chrisa Evansa i Roberta Downey Jr. widzimy Reba Browna ze starego filmu „Captain America” oraz Burta Reynoldsa w roli Tony'ego Starka. Żeby ukazać dawnego Iron Mana, posłużono się fragmentami serialu „Exo-Man”. Aktor Peter Hooten z nieudanego podejścia do postaci Doctora Strange'a, zastępuje Benedicta Cumberbatcha. Zamiast Toma Hollanda widzimy Nicholasa Hammonda ze starego serialu o Spider-Manie. Nie mogło zabraknąć również Hulka i Thora. W tych rolach obsadzono oczywiście Lou Ferrigno i Erica Allana Kramera z serialu o zielonym gigancie.

Pojawiają się również Black Widow (Leonora Ruffo), Falcon (Eddie Murphy), Black Panther (Julius Carr), Vision (Brent Spiner), Scarlet Witch (Jessica Walter),Black Kamen Rider wystąpił jako Ant-Man. W Winter Soldiera, Punishera i Nicka Fury'ego wcieliły się prawdziwe gwiazdy lat 90. - Jean-Claude Van Damme, Chuck Norris i David Hasselhoff. Nie mogło zabraknąć Strażników Galaktyki (Alf w roli Rocket Raccoona!). W zwiastunie pojawia się również Fantastyczna Czwórka, która byc może niedługo wystąpi w MCU. Głównym czarnym charakterem - Thanosem został Max von Sydow, który grał Cesarza Ming w filmie „Flash Gordon”. Do stworzenia trailera posłużono się fragmentami z ponad 20 filmów i seriali sprzed lat.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.