Jak wyglądałby film "Avengers", gdyby powstał w latach 90.? Zobacz fanowski trailer

Sergiusz Kurczuk
11.03.2019 15:23
The Avengers 90's Cast Trailer - Fan made - WTM|undefined Fot. What's the Mashup?/YouTube

"Avengers" to jedna z ważniejszych produkcji drugiej dekady XXI wieku. Twórcy kanału YouTube What's the Mashup? postanowili sprawdzić, jak wyglądałby film, gdyby powstał 20 lat wcześniej.

Lata 90. to niezwykle popularny okres. Nie tylko pojawia się w obecnej modzie, ale również powstających produkcjach, co zapewne wynika z sentymentalizmu pokolenia ówczesnych 30-latków. To właśnie wtedy świat ujrzał pierwsze kroki Hollywood w kierunku przeniesienia herosów Marvela na język filmu, co nie skończyło się zbyt dobrze. Ostatnia dekada XX wieku to również okres, w którym rozgrywa się najnowsza produkcja Marvel Studios - "Kapitan Marvel". Twórcy kanału YouTube What's the Mashup? postanowili sprawdzić, co by było, gdyby w latach 90. jedno z wielkich studiów filmowych zdecydowałoby się na stworzenie adaptacji "Avengers".

"Avengers" - jak wyglądałby film, gdyby powstał w latach 90.?

Jakiś czas temu pisaliśmy o liście gwiazd kina z lat 90., które wcieliłby się w najsłynniejszych herosów Marvela, gdyby Hollywood postanowiło dać szansę zamaskowanym superbohaterom 20 lat wcześniej. Dziś prezentujemy, jak część z tych domysłów wyglądałby na dużym ekranie. Wszystko dzięki zjawiskowemu mashupowi.

Przeczytaj także

Którzy aktorzy zagraliby największych herosów Ziemi?

Jak widać, za produkcje filmu nie odpowiadałoby Marvel Studios, tylko Universal. W roli Tony'ego Starka wystąpiłby oczywiście Tom Cruise. Jako Thora zobaczylibyśmy Brada Pitta, a tarczę Kapitana Ameryki dumnie dzierżyłby Jean-Claude Van Damme. Według twórców fanowskiego zwiastuna, idealną Black Widow byłaby Milla Jovovich, a Bruce'em Bannerem/Hulkiem sam Jeff Goldblum. W króla Wakandy Black Panthera zagrałby Denzel Washington, a Doktora Strange'a gwiazda "Matrixa" Keanu Reeves. Zamiast Toma Hollanda w pajęczym wdzianku zobaczylibyśmy natomiast Elijah Wooda. Kapitan Marvel zagrałaby natomiast gwiazda "Buffy: Postrachu wampirów", czyli Sarah Michelle Gellar. Nie można zapomnieć też o Davidzie Hasselhoffie jako Nicku Furym. Co ciekawe gwiazdor "Słonecznego patrolu" rzeczywiście wystąpił jako agent tajnej organizacji S.H.I.E.L.D. w filmie "Nick Fury" z 1998 roku.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy film "Avengers" w latach 90. byłby takim samym hitem jak 20 lat później? Trudno powiedzieć. Być może tytułowi bohaterowie przeniosą się w czasie w nadchodzącej produkcji "Avenger: Endgame". Taki scenariusz fani Marvela wróżą od zaskakującego zakończenia "Infinity War". Przekonamy się już za kilka tygodni. 4. część "Avengers" trafi do polskich kin już 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Co Kapitan Marvel robiła w ciągu ostatnich 20 lat?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.