Jak wyglądałby reklama KFC, gdyby wyreżyserował ją David Lynch? Zobacz parodię najnowszego spotu sieci fastfoodów

Sergiusz Kurczuk
10.05.2018 13:17
Jak wyglądałby reklama KFC, gdyby wyreżyserował ją David Lynch? Zobacz parodię najnowszego spotu sieci fastfoodów Fot. Funny por Die/YouTube

Najnowsza reklama KFC jest tak dziwna, że zasługiwała na jeszcze większe udziwnienie. Do akcji wkroczyła maniera Davida Lyncha. 

Sieć KFC słynie z kurczaków, krytyki przez organizacje zajmujące się prawami zwierząt i maskotki - pułkownika Sandersa. Nie wielu wie, że Sanders wcale nie był postacią wymyśloną w celach marketingowych, ale istniał naprawdę. To właśnie on w 1930 roku wpadł na pomysł założenia baru szybkiej obsługi. Sanders zmarł na raka płuc w latach 80. XX wieku, ale jego spuścizna pozostała i do tej pory posila miliony ludzi na całym świecie. Tradycją KFC jest angażowanie gwiazd do promocji sieci. Osoby, które podpiszą kontrakt i zostaną twarzą marki, przebierają się za pułkownika Sandersa i występują w reklamach. Niedawno do grona celebrytów wspomagających Kentucky Fried Chicken dołączyła gwiazda muzyki country Reba McEntire. Wokalistka stała się pierwszą kobietą, wcielającą się w maskotkę KFC. Oto efekt:

Reklama KFC z Rebą McEntire w wersji Davida Lyncha

Reklamówka jest trochę przerażająca i na myśl może przywoływać filmy Davida Lyncha. Twórcy Funny or Die poszli tym tropem i dodali kilka elementów rodem z filmografii amerykańskiego reżysera. Jak wyszło?

czarno-białe wstawki, zwolnione tempo, zmodyfikowane głosy, niepokojące momenty i przenikające się obrazy. David Lynch byłby dumny, szczególnie że kompletnie nie wiadomo, o co chodzi, a reklamowane skrzydełka, czy inne części kurczaków calkowicie giną na tle wspaniałości maniery filmowca. Trzeba przyznać, że twórcom wideo udało się w zabawny sposób odtworzyć zabiegi stosowane przez Lyncha. To nie pierwsza parodia z reżyserem w roli głównej, o której piszemy. Pokazaliśmy Wam już zwiastun „Powrotu Jedi” utrzymany w podobnym klimacie oraz scenę z „Twin Peaks” odtworzoną przez zawodowych wrestlerów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.