Jak wyglądało przesłuchanie Daniela Radcliffe'a do „Harry'ego Pottera”?

Robert Skowronski
08.12.2015 10:40
Jak wyglądało przesłuchanie Daniela Radcliffe'a do „Harry'ego Pottera”? Fot. kadr z wideo

Dziś to dojrzały aktor stawiający przed sobą coraz większe wyzwania. Cofnijmy się jednak o 14 lat i kilkanaście filmów do czasów przesłuchania do głównej roli w „Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym”.

Był rok 2001, a Daniel Radcliffe miał wtedy dopiero 12 lat i ubiegał się o to, aby móc po raz pierwszy wystąpić na wielkim ekranie. Wcześniej wcielał się jedynie w postać młodego Davida Copperfielda w serialu stacji BBC o tytule, nomen omen, „David Copperfield”.

Teraz po ośmiu odsłonach serii powstałej na podstawie prozy J.K. Rowling, aktor ma na koncie występy już w kilku produkcjach, którym daleko do świata nastoletnich czarodziejów. Radcliffe po skończonym cyklu „Harry'ego Pottera” pojawił się w dziełach z gatunku kina grozy, jak „Kobieta w czerni” czy „Victor Frankenstein”, ale też w komediach romantycznych („Słowo na M”).

Zapomnieliście już jakim uroczym młodzieńcem był kiedyś Daniel Radcliffe? Możecie to sobie przypomnieć oglądając jego przesłuchanie do roli czarodzieja z Hogwartu:

Nagranie pokazuje talent jaki drzemał w małym Brytyjczyku i który otworzył mu drogę do podboju Hollywood. Fiona Shaw, która w cyklu o Potterze wcielała się w postać ciotki Petunii Dursley, twierdzi, że chłopak miał w sobie dar od samego początku stawiania swoich pierwszych kroków przed kamerą:

To chyba samo do niego przyszło. On potrafi obserwować i myśleć.

Po tym występie też dalibyście Radcliffe'owi angaż?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.