Jak zrobić piłę z „Martwego zła”?

Robert Skowronski
24.10.2016 10:17
Jak zrobić piłę z „Martwego zła”? Fot. kadr z wideo

Upodobnienie się do postaci granej przez Bruce'a Campbella nie jest szczególnie skomplikowane. Trudniej jednak przy niskich kosztach zdobyć piłę mechaniczną, którą bohater trzymał w miejscu uciętej dłoni

Jest jednak pewna metoda proponowana domorosłym majsterkowiczom. Potrzeba tylko trochę czasu, zdolności manualnych i jakiś 80 dolarów - poniższe wideo uwzględnia ceny z rynku amerykańskiego, być może w polskich sklepach z podobnymi materiałami jest taniej.

Wszyscy Ci, którym marzy się bieganie po ulicach ze sprzętem wyposażonym w prawdziwe ostrze i silnik spalinowy, nie mają czego tu szukać. Zaproponowany plan na konstrukcję piły z „Martwego zła” pomija wszelkie mechanizmy, które mogłyby komuś wyrządzić krzywdę. Jest to w pełni bezpieczna zabawka, która może posłużyć jako element halloweenowego przebrania. 

Ash dopiero w drugiej odsłonie horroru Sama Raimiego naprędce skonstruował piłę, którą umieścił w miejscu swojej dotychczasowej dłoni. Wam nie polecamy eksperymentowania z pozbywaniem się kończyn, ale poniższe wideo pokazuje jak uzyskać efekt dający złudzenie tego, że piła stanowi przedłużenie ręki.

Zobaczcie jak tego dokonać:

Będąc fanami „Martwego zła” być może będziecie też chcieli sprawić sobie grę planszową inspirowaną filmem. A gdzie w nią najlepiej zagrać? W opętanej chacie znanej z obrazu w reżyserii Raimiego.

Jeżeli jednak wolicie ograniczyć się do śledzenia poczynań Asha w walce z zastępami martwych, to z pewnością oglądacie już 2. sezon serialu „Ash kontra martwe zło”, który zadebiutował w październiku 2016 roku. Stacja Starz zamówiła już 3. serię odcinków. W planach jest też zrealizowanie pełnometrażowego „Martwego zła 4”. 

Macie już własną piłę w stylu tej należącej do Asha? :)

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.