Jaka przyszłość czeka filmy Marvela po "Avengers: Endgame"?

24.04.2019 13:35
kadr z filmu Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

"Avengers: Endgame" to w pewnym sensie zakończenie ogromnej historii budowanej od ponad 10 lat. W jaki sposób zakończenie filmu wpłynie na dalsze losy MCU?

UWAGA! Artykuł zawiera SPOILERY! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Szef Marvel Studios zapowiedział, że film "Avengers: Endgame" w pewnym sensie będzie zakończeniem tego, do czego przyzwyczaili się fani filmów MCU. I rzeczywiście tak jest. 4. część "Avengers" zamyka pewien rozdział w historii całego uniwersum. Jak ukierunkuje przyszłość kinowego świata?

Przeczytaj także

Zakończenie "Avengers: Endgame" zdradza, w jakim kierunku podążą twórcy MCU.

"Avengers: Endgame" - jak film wpłynie na przyszłość kinowego uniwersum

Chociaż kilka tygodni przed premierą "Avengers: Endgame" mieliśmy okazję zobaczyć film o Kapitan Marvel, która okazała się jedną z najpotężniejszych postaci w całym wszechświecie, fabuła najnowszej produkcji skupia się na oryginalnych członkach tytułowej grupy. Przez większość czasu ekranowego widzimy Iron Mana, Thora, Kapitana Amerykę, Hawkeye'a (a raczej Ronina), Black Widow i Hulka. Towarzyszą im inni bohaterowie, którzy przetrwali czystkę Thanosa - War Machine, Ant-Mana, Rocket oraz Nebula. Film jest więc w pewnym sensie pożegnaniem ze słynnymi bohaterami, szczególnie, że dwójka z nich ginie.

Fani zastanawiali się, czy wygaśnięcie kontraktów Roberta Downeya Jr., Chrisa Evansa i Chrisa Hemswortha oznacza, że postacie, w które wcielają się aktorzy, zginą. Okazało się, że swoje życie poświęcił tylko Tony Stark. Nie oznacza to jednak, że Steve Rogers powróci jako dzierżący tarczę heros. Cap wykorzystał Cząsteczki Pyma, by cofnąć się w czasie i zwrócić Kamienie Nieskończoności. Uznał jednak, że wykorzysta tę okazję, by wypełnić swoje stracone życie. Pod koniec filmu dowiadujemy się, że Rogers został w przeszłości, by spróbować wieść życie zwykłego człowieka u boku Peggy Carter. Stary Steve postanowił przekazać tarczę i miano Kapitana Ameryki swojemu przyjacielowi. Potężną broń otrzymał Sam Wilson, czyli Falcon, który prawdopodobnie zostanie nowym Kapitanem Ameryką, podobnie jak miało to miejsce w komiksach.

To jeden z najważniejszych punktów zwrotnych w historii MCU, ale niejedyny. Wiadomo, że ważną rolę odegra Doktor Strange, który podczas rozmowy Hulka z Ancient One został określony mianem najpotężniejszym Najwyższym Czarnoksiężnikiem Ziemi, jaki kiedykolwiek istniał. To oznacza, że posiadający tajemną wiedzę Stephen może stać się kluczową postacią w przyszłości filmów Marvela.

Trudno przewidywać, jak na losy całego kinowego świata wpłynie fakt, że kiedy na Ziemi nie było połowy populacji, minęło 5 lat. Jak odbije się to na nieobecnych? Prawdopodobnie reperkusje potyczek z Thanosem, będą odczuwane jeszcze przez jakiś czas w filmach Marvel Studios.

Wiemy też, czego można spodziewać się po 3. części "Strażników Galaktyki". Prawdopodobnie Quill skupi się na poszukiwaniach Gamory. Nie chodzi jednak o postać, którą Thanos zabił w "Infinity War", by zdobyć Kamień Duszy. Podróże w czasie spowodowały, że Gamora z przeszłości trafiła do teraźniejszości herosów. Prawdopodobnie w ten sposób twórcy przywrócą kosmiczną bohaterkę do życia. Do załogi dołączy również odmieniony Thor. Który powierzył swoje odbudowane królestwo Valkyrie. W pewien sposób asgardzka wojowniczka zajęła więc jego miejsce.

Avengers: Endgame Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

W filmie pojawiła się tez subtelna zapowiedź nowego pokolenia Avengers. Od jakiegoś czasu krążą informację, że niebawem zobaczymy kinową wersję drużyny Young Avengers. Na początku "Endgame" widzimy, że Clint Barton trenuje swoją córkę, która do złudzenia przypomina Kate Bishop - komiksową bohaterkę, która zastąpiła Hawkey'a po jego domniemanej śmierci. Pojawia się też prawie dorosła wersja Cassie Lang - córki Ant-Mana, która już w filmie "Ant-Man i Wasp" chciała zostać superbohaterką.

W skład komiksowych Young Avengers wchodzili Iron Lad, Wiccan i Hulking. Biorąc pod uwagę, że Tony i Pepper doczekali się córki lubiącej bawić się wynalazkami swojego ojca, całkiem możliwe, że za kilka lat zobaczymy nastoletnią Morgan Stark w nowej wersji zbroi. Warto też pamiętać o wprowadzanie do świata Skrulli. Nie wykluczone więc, że za jakiś czas zadebiutuje hybryda Kree i Skrulla w postaci zielonego superbohatera. Nie wykluczone też, że gdzieś w Nowym Asgardzie istnieje już uzdolniony chłopak, który potrafi posługiwać się magią. Być może oryginalni członkowie Avengers wezmą pod swoje skrzydła młodych herosów, którzy powoli będą ich zastępować.

Jeśli mowa już o nastoletnich superbohaterach, nie można zapomnieć o Peterze Parkerze. Spider-Man był świadkiem śmierci swojego mentora, którego traktował niemal jak ojca. Odejście Starka będzie miało zapewne duży wpływ na dalsze losy Petera.

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Pierwszą produkcją, dziejącą się po wydarzeniach z "Endgame" będzie 2. część solowych przygód Człowieka-Pająka. Film  "Spider-Man: Far From Home" trafi do polskich kin już 5 lipca 2019 roku.

>>Zobacz też: Czy w "Avengers: Endgame" powrócił Loki?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.