Jaką radę dotycząca roli Batmana George Clooney dał Benowi Affleckowi?

Sergiusz Kurczuk
15.05.2019 11:08
George Clooney, Ben Affleck|undefined Fot. Guignebourg Denis/ABACA/EAST NEWS

George Clooney i Ben Affleck wcielili się w postać Batmana. Gwiazda "Ostrego dyżuru" przestrzegła swojego kolegę przed przyjęciem roli Mrocznego Rycerza.

Batman to postać, która od dekad rozpala wyobraźnię fanów superbohaterów na całym świecie. Niejeden aktor marzy o roli Mrocznego Rycerza. Na przestrzeni lat w obrońcę Gotham wcieliło się wiele gwiazd, Między innymi George Clooney i Ben Affleck. Okazuje się, że gwiazdor "Ostrego dyżuru" postanowiła dać swojemu koledze po fachu radę dotyczącą roli Batmana. Nie brzmiała zbyt optymistycznie.

Przeczytaj także

Batman - George Clooney odradzał Benowi Affleckowi rolę bohatera

Jak donosi The Hollywood Reporter, Affleck przed przyjęciem roli Batmana w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", dostał przestrogę od Clooneya, który wcielał się w herosa w sławetnej produkcji Joela Schumachera zatytułowanej "Batman i Robin".

Aktorzy współpracowali na planie filmu "Operacja Argo". W rozmowie z THR Clooney zdradził, że odradzał Affleckowi wcielenie się w obrońcę Gotham. 

Właściwie rozmawiałem z nim o tym. Powiedziałem: "Nie rób tego". Wynikało to jedynie z mojego doświadczenia, wiesz... Chociaż wyszło mu to świetnie.

Z perspektywy czasu trudno powiedzieć, czy Affleckowi opłaciło się nie słuchać rady Clooneya. Z jednej strony jego kariera w oczach przeciętnego zjadacza popcornu na pewno odżyła, a za udział w filmach na podstawie komiksów DC przytulił zapewne niezłą sumkę, ale finalnie i tak zrezygnował z roli Batmana. Wielu fanom postaci od początku nie podobało się to, jak Affleck ukazał superbohatera. Początkowo miał nie tylko grać w solowej produkcji o Batmanie, ale również ją reżyserować. Nastąpiły jednak znaczące zmiany i premiera produkcji została poważnie opóźniona.

"The Batman" - kiedy premiera?

Po rezygnacji Afflecka z funkcji reżysera jego rolę przejął Matt Reeves. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi odtwórcę tytułowego bohatera. Film jest owiany tajemnicą. Wiadomo jedynie, że Warner Bros. planuje wydać produkcję 24 czerwca 2021 roku.

>>Zobacz też: Ben Affleck wyjaśnił, dlaczego nie gra już Batmana<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.