Jaki będzie Batman w „Lidze Sprawiedliwości”?

Sergiusz Kurczuk
16.08.2017 12:35
Liga Sprwiedliwości, Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg, Flash|undefined Fot. EastNews/Courtesy of Warner Bros. Pictures

Ben Affleck ponownie wcieli się w Batmana w filmie „Liga Sprawiedliwości”. W produkcji Jossa Whedona Mroczny Rycerz ma zostać ukazany w bardziej tradycyjny sposób. 

Jednym z problemów nowej wersji Batman, było to, że Mroczny Rycerz nie do końca zachowywał się jak swój komiksowy odpowiednik. Wielu widzów było zdziwionych, że w filmie „Batman v. Superman: Świt Sprawiedliwości” grany przez Bena Afflecka superbohater ma skłonności do zabijania ludzi. Fani od dawna liczą, że Batman ukazany w „Lidze Sprawiedliwości” i kolejnych filmach Warner Bros., będzie działał tak jak w komiksowym uniwersum. Odtwórca Bruce'a Wayne'a postanowił trochę uspokoić swoich fanów. W najnowszym wywiadzie dla Entertainment Weekly zdradził nieco informacji na temat Batmana w nadchodzącej produkcji.

Został postawiony w sytuacji, w której musi znaleźć i zbliżyć się do innych ludzi, przekonać ich do czegoś. Część fabuły filmu to pytanie o to, czy zespół powinien powstać. To zupełnie inne podejście niż w poprzedniej produkcji. „Batman v. Superman” odszedł nieco od tradycyjnego Batmana. Skierował swój gniew przeciwko Supermanowi, z powodu jego pracowników, którzy zginęli w starciu Supermana z Zodem. Batman ma w sobie dużo złości, w pewnym stopniu nieracjonalnej. Natomiast to będzie o wiele bardziej tradycyjny Batman. Jest bohaterem. Robi rzeczy po swojemu, ale chce ochraniać ludzi i pomagać im. To bardziej kwestia kanonu, w którym Batman zazwyczaj był ukazywany. Teraz będzie pokazany przez pryzmat komiksów „Liga Sprawiedliwości”. To będzie bardziej taki Batman, którego możecie zobaczyć, otwierając pierwszy z brzegu komiks o nim. 

Wygląda na to, że twórcy filmowego uniwersum DC uczą się na własnych błędach i słuchają słów krytyki swoich fanów. Przed Warner Bros spore wyzwanie. Do tej pory filmy oparte na komiksach DC nie były zbyt udane. Jedynie „Wonder Woman” wyszła przed szereg i spowodowała, że na „Ligę Sprawiedliwości” czeka się w jeszcze większym napięciu. Od tego filmu zależy sukces kolejnych produkcji Warner Bros. 

Wokół Bena Afflecka pojawiło się ostatnio sporo sprzecznych informacji. Nie wszystkim spodobała się jego wersja Batmana. Wielu fanów wołałoby już nie oglądać go na ekranie w czarnym kostiumie. Z drugiej strony rolę aktora pochwalił... sam Batman, a to już coś znaczy. Wielokrotnie zagraniczne media donosiły, że Affleck pożegna się z Batmanem po „Lidze Sprawiedliwości”. Sam gwiazdor dość dosadnie potwierdził, że to bzdura. Jednak brat Afflecka w jednym z wywiadów zasugerował, że niebawem w roli obrońcy Gotham zobaczymy kogoś innego. Nie wszyscy biorą jednak słowa Casey'a Afflecka na poważnie i traktują jego wypowiedź w kategorii żartu

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.