James Cameron: Dopracowuję scenariusze do kolejnych części „Avatara”

Robert Skowronski
13.12.2015 12:15
|center Fot. Ons.pl; materiały prasowe

Od premiery pierwszej części filmu minęło już sześć lat. James Cameron w dalszym ciągu pracuje nad scenariuszem do sequelu. Na jakim etapie prac obecnie się znajduje?

Zdjęcia miały ruszyć jeszcze w zeszłym roku, jednak reżyser postanowił rozszerzyć zaplanowaną trylogię o jeszcze jedną część, w efekcie wszystko musiało zostać opóźnione w czasie. Nie jest jednak tak, że James Cameron nic nie robi. Bezustannie pracuje on nad tekstami kolejnych odsłon. Uważa, że muszą one zostać dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, gdyż czuje wywieraną na nim presję:

Naturalnie oczekiwania wobec tych filmów są ogromne, zwłaszcza jeśli chodzi o „Avatara 2”. Chcę udowodnić, że oryginał nie był tylko zwykłym łutem szczęścia. Sam sobie zrobiłem to, że mam teraz bat nad głową. Jestem teraz w trakcie ponownego przeglądania wszystkich trzech scenariuszy. Dopracowuję je. Idzie to w parze z procesem projektowania, który jest obecnie na zaawansowanym poziomie. Trwa to już półtora roku. Wszystkie postacie, lokacje i stwory są z grubsza gotowe.

Jest to jednocześnie wiele, jak i mało, zważywszy na fakt, że Cameron miał na wszystko sześć lat. Przypominamy jednak, że prace nad pierwszą częścią „Avatara” zajęły przecież cztery lata.

Znane jest miejsce, w którym kręcone będą kolejne odsłony. Na plan zdjęciowy wybrano Nową Zelandię, a James Cameron wyznał, że ma zamiar od razu zebrać materiał na trzy części filmu. W dziele ponownie pojawią się Sam Worthington i Zoe Saldana, aby raz jeszcze wcielić się w Jake'a Sully'ego oraz Neytiri.

Powrócić ma też Sigourney Weaver - tym razem jednak już w innej roli. Aktorka wyznała jakiś czas temu, że miała okazję rzucić okiem na projekty do kolejnych sequeli - nazwała je... niesamowitymi. Z kolei Joe Letteri uznał, że jest to „najbardziej ambitny” projekt, nad jakim kiedykolwiek pracował. Według wstępnych planów „Avatar 2” ma wejść do kin na Boże Narodzenie 2017 roku.

James Cameron, do spółki z Jonem Landau, pracuje obecnie przy jeszcze jednym projekcie, tym razem jednak w roli producenta. Mowa o filmie „Beyond Glory”, do którego scenariusz napisał Stephen Lang. Dzieło będzie wypadkową kina i teatru złożonym z relacji z frontów II wojny światowej oraz konfliktów w Korei i Wietnamie. Cameron tak mówi o tym projekcie:

Inspirujące aktorsko-pisarskie dzieło Langa ożywia historie największych bohaterów tego narodu, którzy dzięki temu filmowi przejdą do legendy.

Czekacie na kolejne odsłony „Avatara”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.