James Franco odtworzył aż 25 minut „The Room” w filmie „The Disaster Artist”

Sergiusz Kurczuk
24.11.2017 13:14
James Franco odtworzył aż 25 minut „The Room” w filmie „The Disaster Artist” Fot. kadr z filmu „The Disaster Artist”

James Franco zdradził szczegóły powstawania „The Disaster Artist” opowiadającego o najgorszym filmie świata. Na potrzeby produkcji Franco odtworzono 25 minut oryginalnego materiału. 

Film „The Disaster Artist” skupia się na osobie Tommy'ego Wiseau - twórcy „The Room”, uznawanego za najgorszą produkcję w historii kinematografii. Jeśli nie oglądaliście tego „dzieła”, zawsze możecie zobaczyć, jak reagowały na jego fragmenty dzieciaki ze znanego kanału YouTube. James Franco jest znany nie tylko z wielkiego ekranu. Zdarzyło mu się również stawać po przeciwnej stronie kamery. Franco nie tylko wciela się w główną rolę w „The Disaster Artist”, ale również zajął się scenariuszem i reżyserią. 

W rozmowie z Kernels Franco wyjawił szczegóły powstawania produkcji o najgorszym filmie świata. Okazuje się, że na potrzeby filmu odtworzono około 25 minut z „The Room”. Powtórzono dokładnie te same ruchy kamery, a aktorzy musieli nauczyć się dialogów z filmu Wiseau. Chociaż cały materiał nie znalazł się w kinowej wersji, Franco zapowiedział, że prawdopodobnie pojawi się na DVD. Okazuje się, że autorowi „The Room” podobał się „The Disaster Artist”, ale miał jedno małe zastrzeżenie. Jakie? Franco opowiedział o tym na łamach Entertainment Weekly.

Spytałem go: „A więc, Tommy, co sądzisz o filmie?”, a on odpowiedział: „Pochwalam go w 99,9 procent”. Ja na to: „Czym jest to 0,1 procent?”. Powiedział: „Uważam, że światło na początku jest trochę za słabe”. 

„The Room” zasłynął dzięki temu, że aktorstwo i scenariusz są na naprawdę niskim poziomie. Film Wiseau należy do kategorii tych produkcji, które przekraczają pewną granicę, stając się tak złymi, że aż dobrymi. Szybko uzyskał status kultowego i mimo że powstał w roku 2003, wciąż zdobywa nowych fanów. Zapewne dzięki produkcji Jamesa Franco kolejni widzowie sięgną po „The Room” nawet z czystej ciekawości. To czy wytrwają do końca, to zupełnie inna sprawa.

W „The Disaster Artist” oprócz Jamesa Franco zobaczymy również Setha RogenaDave'a Franco, Alison Brie, Ari Graynor. Światowa premiera filmu odbyła się w roku 2017, ale do naszego kraju trafi dopiero w lutym przyszłego roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.