James Hetfield zagra policjanta w filmie o Tedzie Bundym

Kamil Kacperski
13.02.2018 10:51
|north Fot. Rob Latour/REX/Shutterstock/EAST NEWS/Amy Harris/Invision/AP/link

Frontman Metalliki wystąpi u boku Zaca Efrona w filmie „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile”, który ma opowiadać o historii seryjnego mordercy. Data premiery jeszcze nie jest znana.

Występ w tej produkcji będzie debiutem aktorskim Jamesa Hetfielda, który w filmie „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile” zagra policjanta oficera Boba Haywarda, który był odpowiedzialny za pierwsze złapanie Teda Bundy'ego, w którego wcieli się Zac Efron. Członek patrolu policyjnego zatrzymał mordercę pod pretekstem posiadania narzędzi służących do włamywania się do mieszkań.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Joe Berlinger, który współpracował już z Hetfieldem (oraz całą Metalliką) przy okazji produkcji „Some Kind of Monster”, dokumentu opowiadającego o kulisach powstawania płyty „St. Anger”. Wtedy pełnił funkcję współreżysera. Na swoim koncie ma również serię dokumentów o Trójce z Zachodniego Memphis, grupie trzech nastolatków odpowiedzialnych za śmierć trzech chłopców, także Berlinger wydaje się być odpowiednią osobą do opowiedzenia historii o Tedzie Bundym.

Metallica opublikowała na swoim Facebooku oświadczenie, w którym pogratulowali Jamesowi otrzymania roli, a także szerzej opisali kulisy współpracy między artystami:

Nie ma wytchnienia dla niegodziwców. James spędził kilka dni między koncertami przed kamerami nominowanego do Oscara reżysera Joe Berlingera. Kręcił sceny do nadchodzącego filmu „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile”. Produkcja opowiada historię relacji między seryjnym mordercą Tedem Bundym, granym przez Zaca Efrona, a jego dziewczyną, graną przez Lily Collins, która wówczas nie miała pojęcia na temat jego zbrodni.

James zagra policjanta Boba Haywarda, weterana patrolu policyjnego stanu Utaha, który był pierwszym stróżem prawa, który zdołał aresztować Bundy'ego w 1975 roku. Zatrzymał zbrodniarza i odkrył, że Bundy ma w samochodzie narzędzia służące do przeprowadzania włamań. Podejrzewał jednak, że nie jest to najgorsza zbrodnia, którą mężczyzna popełnił. James grał już siebie w wielu filmach i programach telewizyjnych, a to będzie jego debiut w roli aktorskiej.

Fani Metalliki znają Joe Berlingera doskonale jako reżysera i producenta naszego filmu „Some Kind of Monster”, którym zajmował się ze zmarłem Brucem Sinofskym. Jego nowy film nie ma jeszcze daty premiery, ale będziemy was informowali jak sytuacja się rozwinie.

Sam reżyser skomentował obsadzenie Hetfielda w swoim filmie:

Spędziłem setki godzin za kulisami z Jamesem i resztą chłopaków i doświadczyłem jego charyzmy i mocnej osobowości z bliska. To było całkiem naturalne, żeby wykorzystać jego wrodzony magnetyzm do roli dramatycznej, więc kiedy zgodził się na angaż do mojego filmu byłem zachwycony tą informacją.

Hetfield w filmie o Bundym - kiedy premiera?

Ted Bundy zabił łącznie ponad 100 kobiet. Pierwszego zabójstwa miał dokonać już jako 14-latek. Był jednym z najbardziej krwawych seryjnych morderców wszech czasów. Jego ofiarami były zwykle piękne i młode studentki, które zabijał uderzając tępym narzędziem w głowę lub dusząc. Wcześniej gwałcił je, później uprawiał seks z ich ciałami do momentu, kiedy zaczynały się rozkładać.

Data premiery filmu „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile”  nie jest jeszcze znana.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.