Najlepsze filmy z Jamiem Dornanem. Nie tylko "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

30.04.2019
Aktualizacja: 30.04.2019 13:32
Jamie Dornan filmy |undefined Fot. : Shooting Star/Sipa USA/East News

Jamie Dornan to irlandzki aktor, który wystąpił w wielu popularnych filmach. Niektóre z nich możecie zobaczyć także na Netflix. Które z nich są najlepsze?

Jamie Dornan to aktor, który znany jest przede wszystkim z serii filmów "Pięćdziesiąt twarzy Greya", które zostały oparte na powieści pod tym samym tytułem autorstwa E. L. James. Jamie Dornan wcielił się w rolę Christiana Greya, przystojnego i błyskotliwego biznesmena, który potajemni praktykuje BDSM. Film osiągnął sukces, a o odtwórcach głównych ról zrobiło się głośno. Jednak Dornan wystąpił także w innych produkcjach.

Jamie Dornan filmy: Nie tylko "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

Jamie jest także muzykiem. Kiedy studiował w Methodist College Belfast poznał Davida Alexandera. Mężczyźni założyli zespół muzyczny Sons of Jim i występowali od 2008 roku. Swoją karierę w show biznesie zaczął jako model.

Przeczytaj także

1. "Maria Antonina" reż. S. Coppola (2006)

Maria Antonina jest nastoletnią córką rodu Habsburgów. Dziewczyna zostaje żoną nastoletniego Ludwika Augusta, który ma być przyszłym królem Francji. Maria musi odnaleźć sposób, żeby odnaleźć się w obcym dla niej świecie.

2. "Oblężenie Jadotville" reż. R. Smyth (2016)

Akcja filmu toczy się na początku lat 60. XX wieku. Irlandzki komendant, Pat Quinlan, w tej roli Jamie Dornan, razem z wojskiem staje przeciwko francuskim i belgijskim najemnikom. To właśnie oni terroryzują mieszkańców Kongo. "Oblężenie Jadotville" jest jednym z filmów, które można obejrzeć na platformie Netflix. 

3. "Operacja Anthropoid" reż. S. Ellis (2016)

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Historia operacji "Anthropoid", która polegała na likwidacji protektora Czech i Moraw, Reinharda Heydricha, określanego mianem kata Pragi. Jan Kubiš i Jozef Gabčik zostają wysłani do stolicy. Schronienia udzielają im mieszkańcy, którzy nie są świadomi ich planu.

4. "9. życie Louisa Draxa" reż. A. Aja (2016)

Louis Drax w dniu swoich 9. urodzin zapada w śpiączkę w wyniku tajemniczego wypadku. Znany neurolog, Allan Pascal, postanawia zająć się tą sprawą. Policyjne śledztwo nie daje żadnej odpowiedzi więc lekarz decyduje się na kontrowersyjną metodę. Lekarz kontaktuje się z chłopcem, który z otchłani śpiączki nawiązuje kontakt ze światem...

5. "A Private War" reż. M. Heineman (2018)

Amerykańska korespondentka wojenna opowiada o konfliktach na Bliskim Wschodzie, Kosowie, Czeczenii i Timorze Wschodnim. W filmie wystąpili Rosamund Pike, Tom Hollander, Jérémie Laheurte i Jamie Dornan.

6. "Moja kolacja z Herve" reż. S. Gervasi (2018)

Historia nietypowej przyjaźni dwóch mężczyzn z Los Angeles. Danny Tate jest dziennikarzem, który boryka się z problemami osobistymi. Mężczyzna nawiązuje kontakt z Hervém Villechaizem. Żaden z nich nie wie, że ta znajomość zmieni ich życie na zawsze.

7. "Untogether" reż. E. Forrest (2018)

Andrea jest byłą heroinistką. Po wyjściu z środka odwykowego postanawia zająć się pisarstwem. Kobieta wdaje się w romans z Nickiem, który wydał pamiętnik z wojny. Dzieło odnosi ogromny sukces.

Aktor zagrał również w wielu serialach, m.in.: "Dawno, dawno temu", "Upadek", "Nowy świat" czy "Śmierć i słowiki". Mężczyzna jest także zdobywcą wielu nagród.

Zobacz także: >>TOP 15: Młodzieżowe filmy, które warto obejrzeć<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.